Děti starších otců mají často nízké IQ

- Děti starších otců mají často nízké IQ
Rubrika:  Novinky

Děti starších otců mají často nízké IQ

11.04.16, 00:18, autor: Plavovláska
Jakkoliv se to muži stále snaží popřít, tolik u žen zmiňovaný "přechod" je i jejich velkým problémem. U žen se zastaví menstruace a přestanou být plodnými. Muži plodnými zůstávají, ale jejich potomci jsou pak ohroženi autismem, schizofrenií a podle nejnovější studie vědců z australské Queeslendské univerzity, mají často nízké IQ.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Výzkum se soustředil na novou analýzu údajů získaných v rámci Collaborative Perinatal Project, jednoho z nejrozsáhlejších výzkumů dětí v USA. Jeho výsledky byly zveřejněny v časopise PLoS Medicine a přinesla je tisková agentura AAP.

 

Profesor John McGrath analyzoval údaje o 33.000 dětí narozených a vychovávaných po celých Spojených státech. Do  studie se dostali otcové ve věku od čtrnácti do šestašedesáti let. Jejich děti procházely kognitivními testy ve věku osmi měsíců, čtyř let a sedmi roků a ty, které se narodily starším otcům, si v nich vedly všeobecně o mnoho hůře.

 

Muži své biologické hodiny tikat neslyší, ale měli by. Do nekonečna se opakuje, jak je důležitý věk matky s ohledem na Downův syndrom, ale nikde se už nepraví, že stejně důležitý, ne-li důležitější, je věk otce, řekl profesor John McGrath.

 

Proč? To je vcelku nasnadě. Downův syndrom je dnes vyšetřovacími metodami těhotných žen už běžně rozpoznatelný a včas zachytitelný. Autismus, schizofrenii a nízkou iteligenci, které dávají do vínku svým dětem starší otcové, diagnostikovat v těhotenství zatím neumíme. Z toho důvodu, je daleko nebezpečnější  vysoký věk otce, než vysoký věk matky.

 

Profesor McGrath jde ve svých uvahách ještě dál. Domnívá se, že mutace, které nastávají ve spermiích starších mužů a které dají vzniku potomka, se mohou pak geneticky nést dál rodovou linií takto zplozeného dítěte. Což by vysvětlovalo rodové choroby přenášené v některých nejčastěji šlechtických rodech, které se často připisovaly pokrevnímu příbuzenstvu. Zdá se, že věk otců se na degenerativních dědičných chorobách podepsal nejméně stejnou měrou.

 

Paradoxem je, že když se studie zaměřily na kognitivní výsledky dětí narozených starším matkám, přinesly opačné výsledky. "Potomci starších žen si vedli podstatně lépe v obdobných testech, než všechny ostatní srovnávané děti," říká McGrath.

 

Zdá se tedy, že kombinace starší muž a mladá matka je prakticky k ničemu - schizofrenie, autismus, debilita. Kdežto starší matka a mladý otec je naopak vysoce účinná - vysoká inteligence, umělecké nadání. Nejhorším stavem je asi starši muž a starší žena - potomek je ohrožen z obou stran. Navíc ke smůle žen, je pak případná porucha způsobená otcem šmahem připsána jí.

 

ANKETA: Jaký je podle vás nejvhodnější věk muže k plození dětí?


Celkem: 60 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2009,AAP
  • Tamara 06.07.22, 15:48

    Rozbalit 1. Děti

  • Tamara

    To zase vědci něco zjistili :-D . Máme teda štěstí, že nám s manželem ještě nebylo 35. Snad teda budeme mít chytré děti :-D . V září se nám má narodit dcera a už se na ni moc těšíme :-) . Včera jsem pro ni objednala nějaké dětské oblečení z https://www.tamaiti.cz/detske-a-kojenecke-obleceni-z-biobavlny/ , tak už se těším, až přijde a budu ho moct nachystat do pokojíčku do skříně :-) .

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
339526

RSS:
Toplist