Den zrady – nový film George Clooneyho přichází do českých kin

- Den zrady – nový film George Clooneyho přichází do českých kin
Rubrika:  Kulturní

Den zrady – nový film George Clooneyho přichází do českých kin

23.11.11, 10:23, autor: Madeléne
George Clooney se znovu představuje jako režisér. Jeho film Den zrady (The Ides of March), ve kterém také sám hraje, přichází do českých kin 26. 1. 2012.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

                  Napínavý  příběh o sexu, ambicích, loajalitě, zradě a pomstě odehrávající se na pozadí vysoké hry o kandidaturu na pozici amerického prezidenta byl velmi dobře oceněn v září 2011 na MFF v Benátkách i v říjnu na filmovém festivalu v Londýně. O Dnu zrady se hovoří jako o horkém kandidátu na Oscary. Distributorem v českých kinech je společnost EEAP Film Distribution CZ-SK.

 

O filmu

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Idealistický mluvčí  Stephen Meyers (Ryan Gosling), který pracuje pro nadějného prezidentského kandidáta Mikea Morrise (George Clooney), čelí dilematu s velice lákavými možnostmi volby a musí si vybrat, zda zvolí cestu loajality či vlastních ambicí, realizovaných bez ohledu na následky.


 

„Den zrady je adaptací divadelní hry „Farragut North“ Beaua Willimona. Pracoval jsem na politickém thrilleru, který by sledoval zkorumpovaného kandidáta na prezidenta.  Poté, co jsem si přečetl Beauovu hru, rozhodli jsme se s Grantem Heslovem propojit tento koncept s jeho dobře napsaným dílem. V roce 2007 jsme začali na filmu pracovat. Byli jsme těsně před začátkem natáčení, když byl zvolen prezident Obama. V tu chvíli nám cynický film o politice připadal velmi špatně načasovaný. Všichni byli tak optimističtí. Projekt jsme odložili, ale trvalo to jen rok, než všechen optimismus zmizel a načasovaní se zdálo být dokonalé, “ říká o filmu George Clooney.

 


 
Na otázku, jak dalece je film Den zrady politický, odpovídá: „Není to film o politice. Je to film o mladém muži, který se učí, jak uspět na nejvyšší úrovni, a pak ho to vše stojí jeho duši. Je to moralita, která se prostě stala ve světě politiky. Mohl by stejně tak dobře být právník nebo agent, ale politika je prostě mnohem zábavnější.“


 

Ve filmu se dále objevují Philip Seymour Hoffman coby Goslingův nadřízený, Paul Giamatti jako manažer kampaně opozičního kandidáta, Marisa Tomei v roli drsné reportérky magazínu New York Times a Evan Rachel Wood jako stážistka.

 

 
Zdroj: www.idesofmarch-movie.com
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1923179

RSS:
Toplist