Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí

- Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí
Rubrika:  Ze společnosti

Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí

16.02.12, 15:12, autor: Kočička
Oblíbená herečka a moderátorka dětských pořadů Dagmar Patrasová se natrvalo zbavila brýlí. V pražské nemocnici Na Homolce jí MUDr. Petr Novák, primář tamní oční kliniky a hlavní chirurg Refrakčního Centra Praha, voperoval multifokální čočku. Nejprve do levého a o pár dní později i do pravého oka.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Jak dlouho operace trvala a absolvovala jste ji při plném vědomí  nebo v anestezii?

Operace trvala 10 minut a probíhala při plném vědomí. Asi hodinu před operací mi sestřička kapala do oka kapky, které ho znecitlivěly.Překvapilo vás něco na samotném zákroku?

Musím říci, že to byl pro mě úžasný zážitek! Pan primář Novák předvedl „mistrovský koncert“! Jeho přístup k pacientovi je nesmírně úžasný a uklidňující. Ani na vteřinu jsem nezapochybovala. Nebála jsem se. Během operace pan primář přesně popisoval postup. Když vkládal multifokální čočku, tak se v mém oku rozsvítilo zlaté světlo. Překvapilo mě, že jsem vlastně operovaným okem viděla celý průběh operace. Pan primář s celým jeho týmem mně dali dokonalou jistotu.Lidé, kteří prodělali podobný  zákrok, nadšeně popisují,  že najednou vidí i dosud neviděné, každý  detail, maličkost... Jak jste na tom v tomto směru vy?

Jsem zhruba týden po operaci obou očí. Viděla jsem rozdíl okamžitě! Druhý den jsem četla bez brýlí, psala SMS. Navíc mám takovou radost, že mám pořád dobrou náladu! Trvalý pocit štěstí, který je pro mé okolí viditelný!

 

 

Dagmar Patrasová, Felix Slováček a primář MUDr. Petr Novák

 

 

Jak na vaše  „prozření“ reagoval manžel Felix Slováček? Bude vás následovat?

Svým nadšením po operaci jsem manžela okamžitě „nakazila“. Hned druhý  den se rozhodl pro operaci také. Vždyť uvidí při koncertech na notové partitury bez brýlí, které byly už jeho součástí! Nakolik vám brýle komplikovaly profesní a soukromý život?

Musím říci, že při našich profesích jsou brýle velkou komplikací. Mé  oči jsou celý život vystavovány silným světlům a reflektorům jak při natáčení, tak na jevišti. Hodně času trávíme také  v autě na cestách za diváky. Navíc brýle pořád někde „hledáte“ a to ani nemluvím o tom, kolik stály všechny ty brýle peněz! To by vydalo na několik operací! Jakou oční  vadou jste trpěla?

Měla jsem brýle na čtení 3 a 3.15 dioptrií a na dálku do auta asi 1 a půl.

 

Váhala jste dlouho, zda operaci podstoupit?

Vůbec jsem neváhala.Jaké  argumenty byly v tomto směru rozhodující?

Když mi pan primář Novák řekl, že by operace šla a že uvidím jak na blízko, tak na dálku, byla to pak už jen otázka termínu operace.Pan primář Novák je jedním z největších odborníků  na oční operace u nás. Byl i to jeden z důvodu PRO?


Rozhodně ano! K panu primáři chodím na oční prohlídky už léta. Mám k jeho práci naprostou důvěru!

 

 

 

Dagmar Patrasová se připravuje na operaci

 Co se týče zdraví, jste na sebe hodně opatrná?

Musím se přiznat, že nejsem takový pacient, jako je můj muž, který okamžitě  běží k doktorovi, když mu něco je. Možná je to tím, že ženy vydrží daleko víc než muži. Ovšem co se týká očí, tak jsem vzorný pacient. Teď jsem ráda, že zase vidím jako rys a za to vděčím panu primáři Novákovi. Vrátil mi zdravé oči o mnoho let zpátky a dal mi tím novou chuť a energii do života. Děkuji převelice!   

 

Co vás v současné době nejvíce pracovně zaměstnává?


Připravuji novou premiéru pořadu pro děti. To obsahuje nejen napsání scénáře, ale i návrhy dekorací, kostýmů a samotné realizace. Těším se také na další natáčení seriálu TV Barrandov „Noha 22“, kde hraji manželku Ivana Mládka. Dále připravuji výchovné programy pro děti z mateřských škol a I. stupeň ZŠ.

 
  • Mathias Matteo 26.06.22, 17:20

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
392112

RSS:
Toplist