4. ročník Mistrovství ČR v Pole art je za námi a my známe vítěze

- 4. ročník Mistrovství ČR v Pole art je za námi a my známe vítěze
Rubrika:  Aktivní

4. ročník Mistrovství ČR v Pole art je za námi a my známe vítěze

25.10.18, 00:00, autor: Maggie
V letošním roce se uskutečnil pod záštitou Čespas (Českého svazu pole & art sports) a za přispění podpory Magistrátu Hlavního města Prahy, Městské části Prahy 8 a řady partnerů, již 4. ročník Mistrovství ČR v Pole art.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

V letošním ročníku byly do soutěže zařazeny 2 nové soutěžní kategorie, a to smíšená kategorie Děti (6-9let) a  Doubles juniors do 17ti let. Celkem se soutěžilo v 10 soutěžních kategoriích. V tomto roce se do soutěže přihlásil rekordní počet soutěžících, po uzavření přihlášek jich bylo více jak 200. Soutěžící se pilně připravovali takřka po celý rok a ze semifinálového kola vybrala odborná porota, na základě videonahrávek, v každé kategorii 10 finalistů. Mistrovství vyvrcholilo finálovým dnem v divadle ABC v neděli 14.10., kde finalisté předvedli své soutěžní výkony již naživo. V porotě zasedly zahraniční hvězdy Pole dance scény v čele se zkušenou lektorkou, tanečnicí a porotkyní Lucíí Štulajterovou. Členkou poroty byl i vzácný host z USA, jedna z nejvlivnějších a nejoblíbenějších umělkyň současné pole dance scény Natasha Wang. Dalšími členy poroty byla zkušená poledancerka, majitelka studia v Bratislavě Polina Syniachenko a dále choreografka a tanečnice Conny Aitzetmueller z Vídně. 

Porota hodnotila provedení, technickou náročnost a umělecký dojem. Porotkyně měly nelehkou úlohu, někdy bylo bodové ohodnocení opravdu těsné.

 

V kategorii Dětí do 9 let se na prvním místě umístila - Ester Prokopová, v  kategorii Juniors A (10 – 14let) - Dominika Kuráková, v kategorii Juniors B (15 – 17 let) - Andrea Hubičková. V kategorii juniorských dvojic obsadily první místo Viktorie Dušánková a Dominika Martínková. Výkony všech dětí i juniorů byly skvělé a je vidět, že roste nová nadaná generace poledancerek, která výrazně posunuje úroveň výkonů v této disciplíně.

 

V dospělých kategoriích se na prvním místě v kategorii Amateurs umístila – Jana Bělochová, v kategorii Professionals – Lucia Drozdová . V kategorii Elite získala první místo – Polina Sirotina, v kategorii Masters 40+ - Alexandra Kalousová, v kategorii Muži 18+ Roman Gemrot a v kategorii Doubles mixed 18+ Alena Klapetková a  Nikol Vítečková.

Celým finálovým dnem diváky a soutěžící provázela, v roli moderátorky  Růženka Kunstýřová, která sama je zkušenou tanečnicí a lektorkou pole dance a vítězkou mnoha národních i světových soutěží.

Dárky pro vítěze poskytli partneři letošního ročníku, kterými byli: Meggle CZ,  Woderland pole dance studio, Polipole CZ, Your Body, Středočeská cestovní agentura, AxaGym, Dragonfly, Independance studio Brandýs, Městská divadla pražská, Gympole, Centrum Tance, Poledance academy, Allstar group, Generali  a ŽenaX. Někteří z partnerů se divákům představili i ve foayeru divadla ABC. Diváci tak mohli ochutnat proteinové produkty firmy Meggle,  k otestování měli k dispozici nový gripovací prostředek značky Polipole, a to přímo na tyčích českého výrobce značky Gympole. Informace ohledně důležitosti pojištění mohli soutěžící i jejich podpora získat od zástupkyně Generali pojišťovny.

 

 

 

 

Letošní ročník se vydařil a těšíme se na další, již jubilejní 5.ročník.

https://pole-art.cespas.cz/2018/o-soutezi

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
1318881

RSS:
Toplist