Čokoláda pomáhá předcházet srdečním chorobám a snižuje riziko mrtvice

- Čokoláda pomáhá předcházet srdečním chorobám a snižuje riziko mrtvice
Rubrika:  Zdravá

Čokoláda pomáhá předcházet srdečním chorobám a snižuje riziko mrtvice

09.03.21, 00:00, autor: Černovláska
Milovníky čokolády jistě potěší, že se holdováním této sladkosti vlastně starají o své zdraví. Nizozemští vědci zjistili, že tabulka čokolády denně může snížit riziko srdečních nemocí a mozkových příhod až o 39 procent.

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Kakaové boby totiž obsahují takzvané flavanoly. Ty zřejmě zvyšují hladinu oxidu dusnatého v krvi a zlepšují funkci cév. Proto je také tmavá čokoláda zdravější než mléčná nebo bílá ? obsahuje více kakaa a antioxidantů.Během osmileté studie vědci z University ve Wageningenu zkoumali bezmála 30 000 osob ve věku 35 až 65 let. Výsledky jejich výzkumu pak potvrdily závěry menších předchozích průzkumů.Brian Buijsse, vedoucí studie, tvrdí, že i jeden dílek čokolády denně má blahodárný vliv na zdraví. Pokud ale lidé jedí o 6 gramů čokolády víc, riziko infarktu a mrtvice se sníží o 85 případů na 10 000 osob.Jak Buijsse také dodal, vzhledem k tomu, že stogramová tabulka čokolády má v průměru 500 kalorií, neměli by to lidé s honem za zdravím pomocí této sladkosti přehánět. Nadváha totiž riziko jak srdečních, tak cévních nemocí zvyšuje."Malé množství čokolády pomáhá předcházet chorobám srdce, ale jen pokud nahradí jiné energeticky vydatné potraviny, takže neohrožuje stabilní váhu," zdůraznil Buijsse.

 
Zdroj: Archív 2010
 • Karel 01.01.23, 15:20

  Rozbalit 1.

 • Karel

  Já mám třeba hodně problém s krevním tlakem a i proto jsem si pořídil chytré hodinky https://www.armodd.cz/armodd-silentwatch-5-pro-stribrna-s-kovovym-reminkem-silikonovy-reminek/ , které dokáží měřit tlak. Díky tomu se dokážu lepé kontrolovat a snažím s ho dostávat do normálních hodnot.

 • Radka 08.07.23, 08:53

  Rozbalit 2.

 • Radka

  Můžete mi prosím někdo říct, jak předcházet chorobám způsobeným vysokým krevním tlakem? Jak se ho zbavit? Snažím se o to už nějakou dobu a zatím teda bez nějakého velkého úspěchu...

 • Petr 15.07.23, 12:43

  Rozbalit 3.

 • Petr

  Tak vysoký tlak jsem pravda řešil taky hodně dlouho. Pak jsem se ale svěřil kamarádovy a ten mi řekl, že má ten stejný problém, ale že se mu tlak začal snižovat díky doplňku stravy obsahující enzym co dokáže čistit cévy od mrtvého tkaniva a krevním sraženin.

 • Petr 15.07.23, 12:43

  Rozbalit 4.

 • Petr

  Tak vysoký tlak jsem pravda řešil taky hodně dlouho. Pak jsem se ale svěřil kamarádovy a ten mi řekl, že má ten stejný problém, ale že se mu tlak začal snižovat díky doplňku stravy obsahující enzym co dokáže čistit cévy od mrtvého tkaniva a krevních sraženin.

 • Radka 16.07.23, 10:20

  Rozbalit 5.

 • Radka

  Jaký enzym? Jaký doplněk stravy vám to teda pomohl?

 • Petr 17.07.23, 22:00

  Rozbalit 6.

 • Petr

  Je to enzym Serrapeptázy, když se podíváte na enerex-vitaminy.cz , tak si tam můžete koupit menší či větší balení Enerex Serrapeptáza Rx. Když poznáte tu radost, když se vám začne tlak po pár týdnech zlepšovat, tak vás to hned nakopne k tomu doplněk stravy užívat pravidelně a žít zdravější život.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1914592

RSS:
Toplist