Co se vlastně děje, když se napijeme vody hned po probuzení

- Co se vlastně děje, když se napijeme vody hned po probuzení
Rubrika:  Zdravá

Co se vlastně děje, když se napijeme vody hned po probuzení

06.06.22, 00:00, autor: Plavovláska
Je to současný trend. Kdekdo vám to doporučí. Ráno po probuzení vypít sklenici vody. Je to prý zdravé. Jenže já se s tím nespokojím a chci vědět, v čem ona proklamovaná zdravost spočívá. Tak jsem trošku zapátrala ... Třeba vás to zajímá taky?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Především různé prameny uvádějí, že pití vody má být skvělé jednak jako prevence onemocnění a jednak má prý mít léčebné účinky.

 

Na co má mít ranní pití vody blahodárný účinek? Tady je, prosím, úctyhodný seznam:

 

    Bolesti hlavy
    Různé tělesné bolesti
    Artritída
    Problémy se srdcem
    Epilepsie
    Obezita
    Tuberkulóza
    Meningitída
    Onemocnění ledvin
    Zvracení
    Gastritída
    Cukrovka
    Zácpa
    Onemocnění dělohy
    Choroby uší a krku

 

Jak a kolik je třeba vody ráno vypít?

 

Je třeba dodržovat tři základní pravidla:

 

1. Po probuzení, dříve než uděláte cokoliv jiného, je třeba vypít 7 dcl vody. Tedy zhruba 4 dvoudecové skleničky s tím, že ta poslední bude naplněna jen do půlky.

Pokud existuje nějaký důvod, proč do sebe nedostanete najednou takové množství vody, začněte tím, že vypijete tolik kolik zvládnete. Postupně můžete dávku zvyšovat, bude-li to možné.

 

2. Pijeme čistou, neslazenou a neperlivou vodu! Pokud používáte vodu z vodovodu, pak ji nechejte přes noc odstát, aby z ní vyprchal chlór. Pokud používáte vodu balenou, pak vybírejte kojeneckou nemineralizovanou, abyste si nezadělali na problémy s ledvinami. Voda musí být nejlépe vlažná či pokojové teploty, nepijte vodu z lednice!

 Do vody si přidejte plátek citrónu. Dodá jí příjemnější chuť.

 

3. Teprve po vypití vody dokončete svou obvyklou ranní hygienu. Snídat, nebo pít další tekutinu však můžete až 45 minut po vypití pravní ranní vody. Po 45 minutách se nasnídejte a pak další dvě hodiny nesmíte nic jíst ani pít.

 

 

Na první pohled to není nijak složité, že?

 


A za jak dlouho můžeme očekávat první výsledky?

 

Závisí to na typu nemoci:

 

- Vysoký krevní tlak: 30 dní

- Zažívací problémy: 10 dní

- Cukrovka: 30 dní

- Zácpa: 10 dní

- Rakovina: 180 dní

 

Je potřeba si uvědomit, že tato metoda nemá za cíl léčit akutní stavy. Při takových jen vypomáhá. Má za cíl nás zbavit dlouhodobých problémů, třeba se zažívánín, či hladinami cukru v krvi.

 

Nejlepší zprávou je, že tato metoda NEMÁ žádné vedlejší účinky. Tedy kromě zvýšené potřeby ranního močení. Tedy ublížit vám nemůže, ale pokud funguje, může hodně pomoct.

 

 

Zajímavost na závěr:

 

Lidé v ásijských zemích pijí zpravidla teplé tekutiny většinou ve formě čaje. Je to totiž velmi zdravé.

 

Vědci zjistili, že pokud potravu s obsahem tuku zapíjíme studenými či dokonce ledovými tekutinami, již v žaludku má tendenci tuk tuhnout a pak se rychle dostává do střev. Tam obaluje střevní stěny a tím deaktivuje střevní výstelku. Ta pak nepracuje a toto může vést k zahnívání a následným velkým metabolickým problémům, včetně rakoviny tlustého střeva.

 

Měli bychom si od našich přátel z Ásie jejich zvyk, zapíjení jídel teplými nápoji, osvojit. Nemáme tím co ztratit, ale můžeme hodně získat.

 
Zdroj: Archív 2015
  • Eliška 29.08.22, 11:20

    Rozbalit 1. Eliška radí

  • Eliška

    Myslím si, že v dnešní době, kdy je v přírodě nedostatek vody je nutností s vodou šetřit, a tak i já mám velké nádoby na dešťovou vodu, s kterou zalévám zeleninu a ovoce, co pěstuji na své zahradě. V této době je nutné šetřit i s energiemi, a proto jsem se rozhodla si nechat vyměnit okna a dveře, abych zateplila co nejvíce můj dům. Naštěstí mi kamarádka poradila stránky https://www.jis.cz/, kde mi se vším poradili a vše mi pomohli zrealizovat.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1495450

RSS:
Toplist