Co s mastnými vlasy?

- Co s mastnými vlasy?
Rubrika:  Krásná

Co s mastnými vlasy?

30.11.20, 00:00, autor: Michaelle
Sotva si je umyjeme a se vzdušným zářivým účesem vykráčíme na ulici, vlasy nám rázem splihnou, začnou se lepit a po kráse ani památky. Co s tím?

Čtenost -   Diskuze: (16
 

Základním omylem, kterého se většinou dopouštíme je, že si vlasy o to více myjeme. Znám extrémy, kdy si dívky myjí vlasy dokonce několikrát denně. Ve zjevné snaze mít je opravdu krásné. Jenomže: naše tělo se umí zařídit. Pokud se jednou rozhodlo, že naše vlasy jsou mastné, tak mastí a mastí.

 

Čím více si vlasy myjeme, tím více je odmašťujeme a tím více nutíme mazové žlázky k činnosti. Paradoxně tedy, čím více a častěji si vlasy myjeme tím rychleji a více se nám mastí. Teoreticky by tedy mohlo dojít k tomu, že se nám ve finální fázi vlasy namastí současně s tím, jak nám po mytí uschnou (to je samozřejmě jen legrácka).

 

Co tedy s tím?

Především máme-li mastné vlasy je třeba volit správný styl účesu. Ne. Opravdu dívka s mastnými vlasy nemůže mít dlouhý lokýnkový zázrak na hlavě. Pokud ano, tak leda paruku. Pro tenhle typ vlasů se hodí krátké sestřihy, hezky, vzdušně prostříhané, které drží vlasy od pokožky. Pomůže i lehoučká trvalá (tedy taková, která ani nemusí být poznat vizuálně, ale přesto vlas naruší natolik, že se vysuší a nebude se mastit) nebo barvení.

 

Vhodnější barvou pro mastné vlasy je blond a světlé odstíny. Není na nich tolik případný "problém" vidět. Podstatný je také systém udržby vlasů. Zapomeňte jednou pro vždy na kartáče s kovovými jehličkami - po takové masáži pokožky hlavy se začnou vlásky snaživě mastit s raketovou silou a rychlostí. Vhodné jsou řídké hřebeny s kulatými zakončeními zubů.

 

A nezpomínejte na to, že hřebeny (kartáče) se mají mýt tak často, jak často si myjete vlasy. Protože když si nečistým hřebenem zajedete do čerstvě umytých vlasů, tak je veškerá snaha  pryč. Vlasy si o svůj nevyčištěný hřeben okamžitě "umolousáte". Vážně. Není nic jednoduššího než při každém mytí vlasů v koupelně včistit i hřebeny a kartáče. Vyplatí se to.

 

Při mytí používejte šampony pro objem vlasů. Jsou lepší než přímo šampony, které se deklarují jako "šampony na mastné vlasy". Ty vám totiž vlasy odmastí, ale ony se vám poté zase rychle namastí. Šampony na objem vám vlasy nadlehčí, ty neleží na sobě ani na pokožce hlavy a tím pomaleji se mastí.

 

Dobré jsou i objemové kondicionéry. Zase - ne na mastné vlasy, ale na objem. Po umytí vlasů si na ně jen přiložte ručník a velmi opatrně seberte jen tu největší vlhkost. Nikdy si vlasy "nefrotýrujte". Zase - takovou masáží pokožky hlavy si jen koledujete o rychlejší zamaštění. A samozřejmě - nikdy nepoužívejte fén. Horký vzduch stimuluje mazové žlázky k vyššímu výkonu.

 

 

První pomoc

Může se stát, že potřebujete mít vlasy v pořádku, ale už nemáte čas si je mýt. Pak existují suché šampony. Jedná se o jakýsi pudr, který se nanese na vlasy a pokožku a vetře se do nich. Pudr nasaje mastnotu a vlasy se na chvíli odmastí. Jsou sice matné, ale i to je lepší než mastné. Až pomine situace, kvůli které jsme museli rychle zasahovat suchým šamponem, vlasy normálně umyjeme a vymyjeme pečlivě i zbytky suchého šamponu.

 

 

A na závěr - nezoufejte. Každý má s vlasy nějaké problémy. Někomu padaji, někdo je má suché a další má lupy. O nich si popovídáme příště. Není třeba zoufat.

 
Zdroj: foto: Hairstylertrends, Archív 2009
 • Lenka 27.09.14, 17:33

  Rozbalit 1.

 • Lenka

  Na mastné vlasy jsem ze začátku užívala různé přípravky jako šampóny a olejíčky. Olejíčky jsou snad největší zlo světa vůči odstarnění mastnosti. V lékarně mi doporučili Clinical Care Hair nebyl moc drahý tak jsem si ho hned koupila a můžu říct, že výsledky parádní. Jsem moc ráda, že jsem přípravek začala užívat. Zbavila jsem se maštění, ale také jsem je mám lesklejší a rostou rychleji než dříve.

 • Marcelka 01.12.20, 09:19

  Rozbalit 2. Mastné vlasy

 • Marcelka

  Také mám problém s mastnými vlasy, byl mi doporučen konopná šampón, který momentálně používám a jsem spokojena, vidím výsledek, takže doporučení posílám dál. Já osobně ho kupuji na https://www.semena-marihuany.cz/cs/kosmetika-z-konopi/7180-konopny-sampon-200ml-zelena-zeme.html

 • Klára 02.12.20, 21:38

  Rozbalit 3. Šedivé vlasy

 • Klára

  Holky já mám problém v podobě šedivých vlasů... můžete mi poradit, která barva je nejlepší pro dlouhodobé barvení?

 • Jitka 06.12.20, 20:38

  Rozbalit 4.

 • Jitka

  A plánujete si vlasy pravidelně barvit? já to třeba řeším pomocí přípravku, který mi při pravidelném používání udržuje moji přírodní barvu vlasů. Dokáže šedinám vrátit původní barvu vlasů

 • Klára 07.12.20, 19:58

  Rozbalit 5.

 • Klára

  O něčem takovém teda slyším opravdu poprvé. Co to má být přesně za přípravek?

 • Jitka 09.12.20, 23:08

  Rozbalit 6.

 • Jitka

  Je to tonikum do vlasů, které zvládne vlasům vrátit přírodní barvu. Musíte ho ale používat pravidelně, aby to mělo efekt. Podívejte se na stránky gr7 .cz, kde ho můžete objednat. Uvidíte tam i fotky vlasů před, a potom

 • Vendula P. 20.05.21, 22:16

  Rozbalit 7.

 • Vendula P.

  Já s mastnými vlasy měla vždycky celkem problém, ale nikdy jsem to neřešila, prostě jsem se s daným problémem smířila a bylo to. Před pár měsíci jsme ale rekonstruovali koupelnu díky návrhu od http://www.pwinterier.cz a kamarádka mi jako dárek na kolaudaci dala mimo jiné luxusní kosmetiku na vlasy a musím říct, že změna je velká.

 • Lenka 28.10.21, 03:16

  Rozbalit 8.

 • Lenka

  Ahoj, prosím používáte nějaká speciální šampon na mastné vlasy, který by je dokázal dokonale odmastit?

 • Petra 29.10.21, 23:50

  Rozbalit 9.

 • Petra

  Měla jsem problém s tím, že se mi strašně mastila hlava a vlasy. Zkoušela jsem různé přípravky a šampony. Nakonec mi pomohl šampon, který mi doporučila kadeřnice. Od té doby mám vlasy zase v pohodě.

 • Klaudie 30.10.21, 21:19

  Rozbalit 10.

 • Klaudie

  Pokud hledáte kvalitní šampon na vlasy, který vás zbaví mastných vlasů, tak doporučuji určitě se podívat na stránky obchodu vvitrina.cz , kde mají kvalitní a profi produkty na vlasovou kosmetiku.

 • Katka 02.12.21, 22:41

  Rozbalit 11.

 • Katka

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde v Praze chodíte na vlasy a hlavně kde jste spokojené?

 • Alice 04.12.21, 23:07

  Rozbalit 12.

 • Alice

  Kde přesně v Praze? nebo to je vám jedno? Já jsem si našla opravdu super salon v Praze 4 Podolí. Chodím tam na vlasy, manikúru, pedikúru. Prostě vše na jednom místě a super jednání.

 • Katka 07.12.21, 16:43

  Rozbalit 13.

 • Katka

  To bych měla celkem kousek, do kterého salonu chodíte? Musíte se tam předem objednávat?

 • Alice 09.12.21, 18:30

  Rozbalit 14.

 • Alice

  Ano já se vždy předem objednávám. Chodím tedy do kadeřnictví https://www.studiomone.cz/ , kde jsem vždy spokojená. Navíc mají i velmi pěkné ceny, takže za mě je mohu jednoznačně doporučit.

 • Nela 06.02.22, 21:10

  Rozbalit 15. Mastné vlasy

 • Nela

  Já také bojuji s mastnými vlasy a jediné, na co jsem zatím přišla, tak je střídání klasického šamponu se suchým. Díky tomu si tak vlasy nemusím mýt každý den. Najít si nejlepší suché šampony, po kterých nebudu mít vlasy šedivé, ale "vysušené" byl docela problém. Stačilo se ale podívat na hodnocení na https://zivotavyziva.cz/suchy-sampon/ , díky kterému jsem si vybrala šampon NATURIGIN a někdy se mi i poštěstí, že mi udrží vlasy nemastné dva dny :-) .

 • Jana 02.05.22, 23:44

  Rozbalit 16.

 • Jana

  Také jsem dlouho měla mastné vlasy a pořád jsem nevěděla co s tím. Pomohlo mi, když jsem změnila šampon a začala jsem si kupovat šampon na dlouhé vlasy https://vlasovakosmetikapro.cz/pro-zdravou-delku/56-sampon-pro-obnovu-delek-3474636975600.html Celkově jsem u nich začala nakupovat vlasovou kosmetiku, protože mají dobré ceny i proti konkurenci

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1993702

RSS:
Toplist