Čištění vzduchu ozónem

- Čištění vzduchu ozónem
Vyšlo v blogu:  Janči blog

Čištění vzduchu ozónem

14.05.18, 16:50, autor: Janickaa , Hodnocení: -
Jedná se o moderní metodu, která dokáže zničit bakterie, plísně a nejrůznější alergeny, které ohrožují naše životy. Vědci tuto metodu dlouho zkoumali a snažili se jí vymyslet tak, aby byla v domácnostech použitelná.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jedná se o moderní metodu, která dokáže zničit bakterie, plísně a nejrůznější alergeny, které ohrožují naše životy. Vědci tuto metodu dlouho zkoumali a snažili se jí vymyslet tak, aby byla v domácnostech použitelná. Ozón je totiž plyn, který není stabilní, a běžně ho nemůžeme získat. Sami jste se s ním mohli setkat při svařování obloukem nebo po bouřce.

S ozónem se dnes můžeme setkat třeba při čištění vody. Ozónování je metoda, která dnes hojně nahrazuje chlorování. Hlavním důvodem této náhrady, je zejména vysoká účinnost ozónu v porovnání právě s chlórem. Je však pravda, že mnoho čističek vod ještě používá chlorování, protože je finančně mnohem dostupnější.

Dnes si však ozónem můžeme nechat vyčistit i domácnosti či kanceláře. Samotný ozón si daná firma vyrábí sama na místě. Přesněji generátor si ozón vyrábí na místě. V generátoru totiž dochází za vysokých teplot ke štěpení molekulového kyslíku na atomový, který je však velmi nestabilní a proto se téměř okamžitě připoutá k jinému molekulárnímu kyslíku. Tímto vznikne tříatomový kyslík. Tento Tříatomový kyslík můžete znát také pod pojmem „aktivní kyslík“.

Velkou předností použití této metody k úklidu, je hlavně šetrnost k životnímu prostředí. Jedná se totiž o metodu, která nechává pouze nepatrnou uhlíkovou stopu. Se samotným ozónem, který je vysoce nestabilní si příroda poradí tím, že se ozón jednoduše řečeno opět rozpadne na molekulový kyslík a volný radikál kyslíku. Tento volný radikál si najde druhého a stane se z něj opět kyslík. Ve skutečnosti je to trochu obtížnější, ale myslím, že pro laika je to naprosto dostačující vysvětlení.

Čištění ozónem má tedy vysokou účinnost, rychlost a přesnost. Díky tlaku, kterým je z generátoru dávkován, se dostane do každého koutu a rohu. Již nebudete mít doma zápach a plíseň. Musím říci, že i zatuchlinu, kterou mohou zanechat zvířata rychle odstraníte.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Advent

Toč se a vrč, můj kolovrátku, ejhle adventu již nakrátku a blízko, blizoučko Štědrý den!
autor
O autorovi
autor
autor
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Janči blog"
Profil blogu
Založen:
19.7.2013 9:09:44

Přístupů:
12271

RSS:
Toplist