Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění

- Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění
Rubrika:  Novinky

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění

23.06.21, 00:01, autor: LadyAnn
Sjednat si cestovní pojištění před vycestováním se rozhodně vyplatí, nemusíte se tak bát nákladů za léčbu, léky a případnou hospitalizaci. Kdyby se tedy cokoliv stalo, nebudete muset platit všechny léčebné výlohy. Cestovní pojištění vám tak může ušetřit mnoho financí.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Cestovní pojištění
Jestliže se chystáte za hranice, nepodceňujte zdravotní pojištění. Může vám ušetřit značné starosti. Při sjednání si jednoduše vyberete, od kdy do kdy má platit. Zároveň se také přizpůsobuje podle destinace, mnohdy bývá rozděleno pro Evropu a zbytek světa. Podle toho, kam se chystáte, se může cena pojištění lišit. Nemusíte se ani obávat, kdyby se vám něco stalo po cestě. Cestovní pojištění totiž platí i v době, kdy se do destinace dopravujete. Využijte také možnosti srovnání cestovního pojištění. To se může hodit při cestování autem.

 

Proč se pojistit?
Zraněním a zdravotním problémům bohužel nelze předcházet, proto je důležité myslet na to, abyste v případě komplikací byli chráněni. Právě k tomu je cestovní pojištění skvělé. Budete tak mít zajištěnou placenou léčbu, a to včetně léků, transportu i operací. Při řešení zdravotních obtíží vám navíc bude nápomocná asistenční linka, se kterou se můžete kdykoliv poradit. Pomůže vám také pokud se s lékaři nedomluvíte. Normální kartička pojištěnce vám pomůže pouze v některých státech, přičemž ani nemusí pokrýt veškeré výdaje. Z toho důvodu je vždy lepší sjednat komplexní cestovní pojištění, kdy na nic nezůstanete sami.

 

Sjednání pojištění online
Velkou výhodou je možnost sjednat si cestovní pojištění přes internet. Snadno tak najdete tu nejlepší možnost pro vás za příznivou cenu. Nemusíte tak zdlouhavě nic zařizovat, stačí pouze pár kliknutí v prohlížeči. Navíc také snadno získáte srovnání cestovního pojištění, takže se můžete vyhnout nevýhodným nabídkám. Cena pojištění se odvíjí od toho, do jaké země se chystáte, může se tak lišit. Pokud vyrážíte do Evropy, pak vás pojištění dvou osob na jeden týden vyjde na pouhých pár stovek korun. Ovšem za skvělou cenu najdete také ostatní nabídky, ať už vyrážíte třeba na Mauricius či do Ameriky.


Připojištění
Na cestách se vám může hodit také připojištění k základnímu cestovnímu pojištění. Díky tomu budete za pár korun navíc mnohem lépe chráněni. Připojistit se můžete třeba pro konání rizikových sportů či při chronických onemocněních. Výhodné je také připojištění odpovědnosti za škodu v případě, že byste způsobili problémy v místě pobytu. Pojistit můžete také svá zavazadla, takže v případě jejich ztráty či krádeže budete chráněni vyšší pojistnou částkou.

 

Cestovní pojištění vám poskytne jistotu a může vás zachránit od velkých finančních výdajů. Pro jeho srovnání vám stačí pouze chvilka, přičemž vše vyřešíte online.

 
Zdroj: TZ, eldar nurkovic / Shutterstock.com
 • Klaudie 05.08.21, 23:24

  Rozbalit 1.

 • Klaudie

  Jak velký rozdíl může být ve výši pojistky u jiných pojišťoven? Má cenu si dělat nějaké cenové srovnání pojišťoven?

 • Magda 08.08.21, 23:15

  Rozbalit 2.

 • Magda

  Tak to asi záleží, jak často cestujete. My cestujeme často, takže se vždy snažím najít tu nejvýhodnější nabídku pojištění. Už jsem několikrát využívala srovnávač pojištění, kde jsem si potom pojistku rovnou i uzavírala. Nemusela jsem kvůli tomu nikde běhat, je to jednoduché a pohodlné

 • Klaudie 10.08.21, 01:51

  Rozbalit 3.

 • Klaudie

  Určitě je potom pojištění platné? I když se to sjedná online? I tak se nemusí chodit na pojišťovnu jít podepsat pojistnou smlouvu? Mám z těchto věcí docela strach, tak proto se takhle ptám.

 • Magda 13.08.21, 08:23

  Rozbalit 4.

 • Magda

  Mám zkušenost se srovnávačem pojištění Klik.cz, kde místo podpisu slouží zaplacení bankovním převodem. Tím se vlastně pojištění potvrdí. Je to super, když nemusíte nikam chodit. Všechny potřebné dokumenty potom dostanete do emailu.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
339416

RSS:
Toplist