Chuť k jídlu aneb Dietou metabolismus nezrychlíte

- Chuť k jídlu aneb Dietou metabolismus nezrychlíte
Rubrika:  Zdravá

Chuť k jídlu aneb Dietou metabolismus nezrychlíte

15.06.20, 00:00, autor: Černovláska
O dietách se toho píše mnoho. Hubnutí je také nejčastějším předsevzetím, které si na sklonku roku dáváme. Diety však nepatří mezi efektivní způsoby, jak zhubnout, protože z dlouhodobého hlediska se stávají skutečnou "cestou do pekel". Rozkolísáte si metabolismus a ve finále skončíte s největší pravděpodobností s mnohem vyšší váhou, než jste začínala. Jak tedy efektivně zhubnout, nestresovat se a znovu nepřibrat?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Ujistíme vás, že zhubnout rozhodně není nemožné. Musíte jen vědět jak na to. Základem je udržet si dobrou náladu a nestresovat se, nehladovět a rozumně se hýbat. „Estrogen a progesteron jsou dva hormony, které zodpovídají za ženskou postavu. S jejich úbytkem dochází k metabolickým změnám a ke změnám v ukládání tuků zejména do oblasti břicha, pasu a prsou a navíc typicky se zvyšuje chuť k jídlu,“ popisuje Jana Černotová, terapeutka a cvičitelka Hormonální jógové terapie. „Když k tomu přidáme nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, stres, emoční vztahové problémy, kompenzujeme nedostatek harmonie v životě přejídáním nebo pojídáním všeho možného, co doma najdeme. A často v pozdních hodinách. Výsledek je pak rychle znát,“ říká terapeutka.

 


Zvyšte hladiny hormonů a zlepšete náladu

Co proti těmto nezmarům dělat? „Pokud se chcete věnovat nějakému sportu, nevyčerpávejte se příliš. Budete-li se totiž věnovat příliš intenzivnímu tréningu silově zaměřených sportovních aktivit, budete vyčerpávat své ženské hormony a nerovnováhu ještě více prohloubíte. Zkuste si vybrat třeba hormonální jógovou terapii a vytrvat při jejím praktikování,“ prozrazuje úspěšný recept Jana Černotová. Stejně, jako je nutné hubnout s dobrou náladou, abychom nemuseli smutek zahánět jídlem, je nutné eliminovat stres. To vždy nemusí být úplně jednoduché, protože změny, byť k lepšímu mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Ale stresové hubnutí má stejné následky jako diety. „A právě praktikování hormonální jógové terapie zvýší hladiny hormonů a zlepší metabolismus, čímž zharmonizuje především vaše emoce. Veškeré změny, stravovací i sportovní, zavádějte postupně. Sportovní aktivity kompenzujte hormonální jógou. Váš metabolismus již bude aktivován cvičením a svaly budou procvičovány díky józe,“ vysvětluje výhodu jógové terapie Černotová.

 

 

Změňte stravovací návyky

Víte vůbec, co jíte? Zkuste si týden zapisovat všechno, co a kdy sníte a vypijete. Včetně uzobávání mezi jídly, dojídání po dětech nebo ochutnávání při vaření. Po týdnu si svůj seznam projděte. Snadno zjistíte, kolik si dopřáváte tučného, sladkého, fastfoodového, kolik bílého pečiva a alkoholu. A kolik najdete třeba rybího maso, zeleniny a ovoce? Vody bez bublin, zeleného ovocné či bylinkového čaje?„O svém jídelníčku přemýšlejte, také pokud jste v menopauze,“ radí Černotová a dodává: „Existuje mnoho pomocníků. Mateří kašička je vynikajícím zdrojem vitamínů, aminokyselin, enzymů, působí proti únavě, stimuluje činnost mozku. Včelí pyl je bohatý na vitamíny A, B1, B2,B5 a růstový hormon, který pomáhá vaječníkům vstřebávat hormony hypofýzy. A je to růstový hormon, který stimuluje produkci estrogenu a pomáhá tak při polycystických vaječnících a ovulačních cyklech. Doplňte stravu naklíčenými obilninami a výhonky. Obsahují velké množství prány a pomáhají regenerovat buňky. Klíčením dochází k nárůstu přírodních estrogenů, vitamínů, enzymů i minerálů. Jeden šálek naklíčených sójových bobů obsahuje stejné množství vitamínu C jako 6 sklenic pomerančové šťávy.“

 

 

Dietou metabolismus nezrychlíte

Když se začnete zdravěji stravovat a dodržovat pitný režim (2,5 až 3l tekutin denně) dojde ke zrychlení metabolismu. Na rozdíl od diet, které metabolismus zpomalují. Zbavování se škodlivin je velmi prospěšný proces, který je dobré podpořit. Když se z těla vyplaví toxické látky, budete se cítit lépe, zlepší se stav vaší pleti a vlasů budete mít mnohem více energie. Vyplavování škodlivin je ale zpočátku pro tělo náročné. Pokud se chcete spolehnout jen na "přírodní pomocníky", chutnat vám bude šťáva z černé jeřabiny či z aloe vera - proces očisty urychlí a minimalizují jeho nepříjemné vedlejší projevy, jako jsou bolesti hlavy nebo únava.

 

 

Samozřejmě za podmínky, že budete dostatečně pít

Hubnutí nesmí být utrpení. Když zdravě změníte životní styl, budou ztracená kila pouze jednou z řady příjemných změn, které na sobě brzo pocítíte. Tak se nebojte a jděte do toho. Pokud potřebujete podpořit v rozhodnutí začít žít zdravě či posílit pevnou vůli,  pořiďte si v lékárně květovou esenci.  Pomůže vám posílit pevnou vůli, určit reálné cíle a pomohou se závislostí, ať už je to jídlo nebo zahánění nudy jídlem. Není to nic, co byste nezvládla a když ještě přidáte přírodní pomoc, půjde to mnohem rychleji a lépe.

 
Zdroj: Archív 2016
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1132671

RSS:
Toplist