Chraňme své děti před antibiotiky

- Chraňme své děti před antibiotiky
Rubrika:  Zdravá

Chraňme své děti před antibiotiky

01.10.08, 10:23, autor: Plavovláska
Až 40 % antibiotik je u nás užíváno zbytečně. Lví podíl na tomto mají dětští pacienti.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Proč pediatři tak často antibiotika předepisují? Podle nich je to kvůli tomu, že rodiče pro své děti antibiotika vyžadují a domáhají se jich. Dětští lékaři pak předepisují antibiotika až ve 40 % na nemoci, kde by být opravdu nemusely.

 

Rodiče chápu, chtějí pro své díte to nejlepší a tak se často se setkáme s tvrzením: "Proč bych měla dávat děcku Paralen a až když to nepomůže tak antibiotika? Když antibiotika zaberou hned a je to jisté." Jistě na tomto požadavku není nic špatného - tedy nebylo by, kdyby .....

 

Tím, že vaše dítě bere antibiotika příliš často a zbytečně, dochází k tomu, že si na ně vytváří resistenci. Když pak skutečně dojde na případ, kdy jsou antibiotika naprosto nezbytné a nutné, dítěti pak nepomohou a dochází k závažným stavům.

 

Nadužívání antiobiotik odhadují naše zdravotní pojišťovny na jednu miliardu korun ročně. Tedy, úplně zbytečně vyhozenou jednu miliardu korun.

 

Chraňme své děti před zbytečnými antibiotiky. Velká většina dětských nachlazení, podzimních chorob a především chřipky, jde zvládnout bez antibiotik. Když dáme dítě antibiotikum teď, když ho nepotřebuje, pak se nám také může stát, že selže, až ho skutečně potřebovat budeme.

 

 

 

Přečtěte si také:

Gumoví medvídci chrání děti před onemocněním

 
Zdroj: ČTK
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2023592

RSS:
Toplist