Chcete oddálit stárnutí?

- Chcete oddálit stárnutí?
Rubrika:  Zdravá

Chcete oddálit stárnutí?

09.05.19, 00:00, autor: Černovláska
Zřejmě asi každý z nás, bez ohledu na pohlaví, si přeje oddálit stárnutí. Vždyť nejde přece jen o estetické projevy, ale o celkovou kondici a pohodu. Prostě být co nejdéle fit. Podívejme se na to z hlediska bylinkářů a přírodní medicíny.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Ochabování duševních a tělesných schopností se všeobecně označujejako opotřebení a je projevem stárnutí. Stárnutí se nikdo z nás nemůže vyhnout, ale může jej zpomalit dodržováním zdravého životního stylu a správné životosprávy. Bylo vědecky prokázáno, že důsledným každodenním tréninkem je možné udžet například mozkový a svalový aparát dlouho ve formě.

 

Všimli jste si, že Asiatky mají méně vrásek než stejně staré Evropanky? Zřejmě je to i díky hojnému užívání čaje. Skvělé účinky má zejména zelený čaj, neboť obsahuje  množství povzbuzujících látek, vitamínů a minerálů. Vzniká ze stejných rostlin jako čaj černý, ale na rozdíl od něho není fermentován. Nemá proto tak výraznou chuť, zato obsah důležitých látek je zachován.

 

 

Elixír proti stárnutí

Dle receptů lidových léčitelů. Je časem osvědčen a považován za skutečný elixír.

 

2 l vody

1 kg cukru

4 citrony

4 cibule

30 stroužků česneku

 

Do větší sklenice dáme vodu svařenou s cukrem. Do vychladého nálevu přidáme oloupané a pokrájené citrony, cibuli a česnek. Láhev uzavřeme a necháme 21 dní stát. Denně je potřeba míchat. Po třech týdnech scedíme, slijeme do lahví a dobře uzavřeme. Pijeme 1-2 malé sklenky denně.

 

 

Nápoj stoletých

Bez černý má  v léčitelství své neochvějné místo. Prý je lékem na 99 nemocí. Tvrdí se, že prodlužuje život.

 

30 g sušených bvobulí černého bezu

500 ml vody

med

 

Sušené bezinky pomačkejte, vložte do vody a hodinu vařte. Poté přeceďte, dle chuti oslaďte medem a podávejte.

 

 

Jarní elixír

Jarní bylinky jsou plné života.

 

Nasbírejte asi 100 g listů pampelišky, kopřivy, řebříčku, jitrocele a šalvěje, důkladně je promyjte a na noc zalijte vodou, aby byly ponořené. Ráno listy vyjměte, vymačkejte, do výluhu přidejte citronovou šťávu a med a pijte po doušcích celý den.

 

 

 

Archív 2011

 
Zdroj: Z knihy J. Manžuková, Co pít když
  • Ilona 25.02.21, 22:18

    Rozbalit 1. Kombucha

  • Ilona

    Myslím si, že nejdůležitější je starat se o to, abychom do těla dostali dostatečné množství probiotik a vitamínů. Probiotika jsou extrémě důležitá pro správné zažívání a to není radno podceňovat. Já probiotika přijímám pomocí fermentovaného čaje kombucha, který je obohacený právě o probiotika. Také obsahuje spoustu vitamínů a antioxidantů a výborně chutná. Já kombuchu kupuji ze stránky jztferments .cz.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
2023613

RSS:
Toplist