Český Mercury z Broadwaye - Roman Tomeš

- Český Mercury z Broadwaye - Roman Tomeš
Rubrika:  Ze společnosti

Český Mercury z Broadwaye - Roman Tomeš

19.03.09, 08:18, autor: Plavovláska
Vycházející hvězda naší popové scény, nebo jen kometa, jakých jsme zažili už tisíce? Roman Tomeš má všechny přepoklady skutečnou hvězdou být. Umí zpívat, má charisma, publikum ho miluje, kritika chválí, kolegové respektují. Co si více přát?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Roman Tomeš(21). Jeho současným útočištěm je pražské divadlo Broadway. V novém českém muzikálu Mona Lisa  překvapil nejenom producenta Oldřicha Lichtenberga  a režiséra Libora Vaculíka ale oslnil i 800 diváků při slavnostní premiéře muzikálu. Při závěrečné děkovačce se sál pokaždé intenzivně roztleská jakmile se na jevišti objeví Giagomo Salai ztvárněný právě Romanem Tomešem.

 

 

Český Mercury

 

 

Sochu jako Freddie Mercury v Montreux Roman Tomeš nemá. Přesto mu kolegové dali přezdívku  český Mercury.

 

 

Roman Tomeš pochází z Lomnice nad Popelkou. ,,Milovat hudbu  mně naučili rodiče, přihlásili mě už jako malého kluka  do hudební školy“. Říká s úsměvem Tomeš. Místo zpěvu ale raději utíkal za holkama.

Pak ale objevil klavír. ,,Jeho duše mě fascinuje“. Přiznává s neskrývaným nadšením. Studuje druhým rokem na konzervatoři Jaroslava Ježka a daří se mu nejenom ve  škole ale i na profesní dráze.  

 

Roman Tomeš - vycházející hvězda českého popu?

 

 

Kromě muzikálu Tomeš intenzivně pracuje na svém novém singlu, který se natáčí ve slavném studiu ,,A“ Českého rozhlasu. ,,Je to pro mě nesmírná čest, vždyť v Áčku nahrávaly takové hvězdy jako Karel Gott, Hana Zagorová, Waldemar Matuška, Karel Černoch ale také třeba Helena Vondráčková“. A právě ona poslala Tomešovi po slavnostní premiéře Mony Lisy, ve které hraje Caterinu de´ Gherardini kytici růží s poděkováním.,,Nikdy jsem si nemyslel, že dostanu kytici od takové osobnosti jako je právě Helena Vondráčková. Na takové okamžiky se nezapomíná.“

 

Útočištěm Romana Tomeše je v současné době divadlo Broadway

 Vycházející hvězda Roman Tomeš má už teď velmi nabitý program. Už v pondělí společně s Danielem Hůlkou, Petrem Mukem a Monikou Absolónovou zazpívají na Křižíkově fontáně postiženým dětem z celé České republiky. Pár dnů na to vystoupí jako host na prestižním gala večeru Českého rozhlasu v Pardubicích. Na pódiu se vystřídá s Karlem Gottem a Petrem Kotvaldem.

 


Řekli o Romanovi Tomešovi:

Michal Horáček, textař a hudbení skladatel: Roman je bezpochyby talentovaný kluk. Teď už zbývá jen pracovitost a píle. Držím palce.   
Miloš Skalka, textař a moderátor: Romanovi Tomešovi jednou napíšu text.
Petr Jungmann, hudební dramaturg: O Romanovi Tomešovi ještě hodně uslyšíme.
Michaela Dolinová, zpěvačka a moderátorka: Roman je pohledný a velmi nadaný zpěvák
Helena Vondráčková, zpěvačka: Obdivuhodný hlas, je to český Mercury.

 

Autor fotografií: Josef Louda

Další foto: www.osobnosti.cz

 

Autoři textů: Petr Sirotek, Petra Albrechtová

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
352763

RSS:
Toplist