Česko Slovenská Superstar: Osmé finálové kolo

- Česko Slovenská Superstar: Osmé finálové kolo
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Osmé finálové kolo

14.12.09, 01:56, autor: Maggie
Dnes poprvé na mě plnou silou dolehlo, že teď už Česko Slovenskou Superstar nevnímám jako soutěž, ale jako koncert tří příjemných zpěváků. A ono tomu tak skutečně bylo.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Protože jsou už jen tři, tak mohli jednotliví soutěžící zpívat tři písně. Hostem večera byl poněkud vyčerpaný a trošku "mimoň" Richard Müller. Proto se zpívaly jeho písně. Každý soutěžící zazpíval jednu českou a jednu slovenskou píseň z Müllerova repertoáru a jednu anglickou píseň zahraničního interpreta.

 

Müller na začátku v premiéře uvedl píseň ze svého nového alba, která mimochodem byla skutečně skvělá. Přesto na mě Rišo působil jako by byl celý nesvůj, jakoby mu nesedělo prostředí, jakoby ani pořádně nevnímal co se kolem něj děje. Možná mu to bylo proti srsti, možná na tom není dobře se zdravím - těžko říct.

 

Soutěžící se ale porvali s jeho písničkami statečně a například kluci dali jeho písním i úplně nový rozměr.

 

 

 

Martin Chodúr

Paparazzi, Lady Gaga:

I když jsem z toho měla velké obavy, Martin si s touto  písní poradil. Jak vtipně poznamenal Paľo Habera, dokonce byl Chodúr i hezčá než Lady Gaga, nejvíc mě ale dostal ve chvíli, kdy si vytáhl Klarinet a prostě si tam vystříhl sólo. Začátek se určitě povedl.


Rozeznávám, Richard Müller:

Jako další písničku si Martin vybral mimořádně těžkou píseň Rozeznávám. Jen pro představu vkládám zde odkaz na tuto píseň v podání  Richarda Müllera, abyste i vy měli možnost posoudit mé konstatování, že Martin ji podal naprosto skvěle a srovnatelně. Byla jsem velice mile překvapena, jak byl úžasně přesvědčivý a domívám se, že celá jeho píseň v tuto chvíli patřila jedné konkrétní dívce a to jeho přítelkyni. Jeden ze dvou nejlepších výkonů večera to byl zcela jednoznačně.

 

 

 

 


Cigaretka na dva ťahy, Richard Müller
:

Tohle byl, bohužel, ale úplně jiný případ. Píseň zhýralce protřelého světem Martinovi neseděla ni trochu a já se nemohla dočkat, kdy jeho trápení skončí. Jenže za tohle CHodúr prostě nemohl. Jen ukázal, že zpívat umí i takovéto věci, ale pro ně určitě neroste.

 

 

 

Dominika Stará

Tlaková níž, Richard Müller:

Tlaková níž se Domče povedla. Dokázala ji podat s citem a citlivě. člověk se do jejího zpěvu zaposlouchá a zapomene na to, že je to nějaká soutěžící. Protože Dominička (stejně jako ostatní dva finalisté) je hotová zpěvačka.

 

Alone, Heart či nověji Céline Dion:

Stejně se jí povedlo i Alone. Je pravdou, že Domča ve vysokých polohách řeže a že může být její hlas až nepříjemný. Správně jí poradili porotci, aby si vybírala jiné písně, kde její nádherný hlas vynikne a nebude působit jako pila.

 


Štěstí je krásná věc,
Richard Müller:

Ovšem tohle jsem Domonice nevěřila ani omylem. Ona by určitě neprodala své štěstí za prachy. A když se podíváte na to, jak to zpíval Richard před mnoha lety, jak to dokázala zahrát a jak v klipu rovnou působí jako poživačný snobský floutek, který si umí dopřát, pak teprve vyzní propastný rozdíl mezi Dominičiným pípáním a Mullerovým hitem. Bylo to jako když dítě ve školce začne používat nadávky, které slyšelo při hádnce svých rodičů a vlastně ani neví co to všechno znamená.

 

 

 

 

 

 

 

Miro Šmajda


Srdce jako kníže Rohan, Richard Müller: (píseň je v naší sekci videa)

Zatímco jsem Chodúrovi nevěřila jeho cigaretku a Domče cynické štěstí, Šmajdovi naopak každé písmenko. Ten za sebou už nějakou tu Valchu u starého Růžičky určitě má a ví jak křepčí dvaatřicet karet na stole.

 

Nebude to ľahké, Richard Müller: (píseň je v naší sekci videa)

Stejně jako si krásně pohrál s písní opuštěného muže. Miro si prostě zabral jeviště, pomrkával na fanynky a laškoval s porotou. Na Ondru Hejmu vrhal významné pohledy při textu: "Mňa sa nezbavíš, len to zkús ..." Moc u měn boduje tím, jak si rozumí s kapelou a hudebníky. Jak nezapomene poděkovat prakticky za každý doprovod, jak je jim otevřeně vděčný. Myslím, že tím to vyhrává i u nich a oni mu jeho vděk oplácejí vrchovatou měrou.

 

Dream on (Aerosmith)

A tady to Miro úžasně rozbalil a jednoznačně toto a Chodúrovo rozeznávám byly dva nejlepší kousky celého večera. Pokud jsem mluvila dříve o tom, jak si rozumí Šmajda s kapelou a muzikanty, kteří ho doprovázejí, pak se má slova jen potvrdily při totmo vystoupení, kdy za ním tentkokrát nepřišel baskytarista, ale dva violočelisté a rozpálili to s ním až tak, že jednomu praskly žíně ve smyčci. Adélak Banášová pak v následném rozhovoru vtipně poznamenala, že kdyby tam byl Miro s nimi ještě chvíli, tak by umělci zřejmě v zápalu euforie roztřískali svá violončela.

 

 

Bylo by pro mě velice težké někoh z těchto tří poslat domů, protože mám všechny ráda a každý z nich je svým způsobem můj favorit. Každý z nich je mi symaptický a CDčko každého z nich bych si koupila a šla na jejich koncert.

 

Tak koho bych poslala doml kdybych opravdu musela ... asi Dominičku. Nechala bych v superfinále dva kluky. Martina a Mira. Ale pokud to bude jinak, tak mi to vadit nebude, protože jakákoliv volba bude dobrá.

 

ANKETA: Kdo ze soutěžících byl měl v osmém finálovém kole vypadnout?


Celkem: 37 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1837623

RSS:
Toplist