Česko Slovenská Superstar 2011: Druhé finálové kolo

- Česko Slovenská Superstar 2011: Druhé finálové kolo
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar 2011: Druhé finálové kolo

18.04.11, 09:11, autor: Plavovláska
Druhé finálové kolo soutěže Česko Slovenská Superstar 2011 znamenalo pro většinu soutěžících velké potíže. Zpívalo se totiž v češtině a slovenštině a tam se, očividně, oddělovalo zrno od plev. Pokud bych měla, ovšem, dát punc celému letošnímu ročníku, musela bych volit slovo - zhulená.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Samozřejmě mám teď především na mysli zhulenýho pohodáře Šepse. Ale včerejší večer ve mně budil dojem, že v tom Michal rozhodně není sám.

 

Už úvodní vystoupení "bábinky" Bartošové vzbudilo pochyby, zda kromě Šepse a Bartošové nejsou zhulení i lidé ze štábu a možná kompletně celá Nova. V obličeji odulá Bartošová, v pytlovitých šatech, které umně zakrývaly špeky a břicho a odkrývaly  plastickými chirurgy vytvarované nohy, se zoufale snažila stačit tanečníkům kolem sebe. Tedy prvnich pár vteřin. Pak se jim na to vyflákla a jen se tak nějak do rytmu pohupovala a propotila se playbackem až do zdárného konce.

 

Tam si ji podal Mareš a opravdu jsem nepochopila, zda ji chtěl pohřbít, nebo omluvit, ale podařilo se mu to první. Bartošová nemohla popadnout dech a lilo z ní "jako z prasete", tak i tomu největšímu hlupákovi muselo být jasné, že nezpívala na živo. Navíc si totálně odkrvila mozek a nebyla sto pochopit ani velmi jednoduché a několikrát opakované Marešovy dotazy, jí kladené. Jedním slovem TRAPAS! Opravdu netuším, co pozváním Bartošové Nova sledovala, ale podařilo se jí zesměšnit dokonale Bartošovou a ukázat v plné síle rozdíl mezi tolik posmívanými "rychlokvaškami" a "etablovanou popovou hvězdou". Ony totiž ty tolik opovrhované "rychlokvašky"  skutečně tančily, měly leckdy obtížné choreografie, vybíraly si převážně mimořádně těžké písničky a hlavně - zpívaly na živo!!!

 

Samotní soutěžící si ve valné většině v tomto kole na českých a slovenských písních zlámali vaz. Porota k nim ale  byla tentokrát velmi  laskavá místy až nekritická. Kromě Rytmuse, který si rozhodně servítky nebral a mluvil mi prakticky z duše.

 

 

Co zpívali soutěžící?

 

1. Alžběta Kolečkářová - SMS – Lucie Bilá

2. Matej Piňák – 22 dní – Meky Žbirka

3. Michal Šeps – Ja na to mám – Natural

4. Celeste Buckingham – Nekráčaj predo mnou – Zuzana Smatanová

5. Martin Kurc – Trezor – Karel Gott

6. Simona Fecková – Modrá – Jana Kirschner

7. Martin Harich – Ľudia nie sú zlí – I. M. T. Smile

8. Gabriela Gunčíková – Země vzdálená – B.S.P.

9. Lukáš Adamec – Držím Ti miesto – Team

10. Petr Ševčík – Rachel – Oceán

 

 

Jak to dopadlo?

Podle mého nejlépe v tomto kole dopadla Gabriela Gunčíková se Střihavkovou Zemí vzdálenou. Mě osobně překvapila, jako mě ostatně překvapuje kolo za kolem. Původně jsem ji měla za Barbie, blonďatou, vysokou, štíhlou krasavici, která byla vybrána jen na ozdobu. Není tomu tak. Gabriela je prostě dobrá!

 

Hned v závěsu za Gunčíkovou se včera držela Alžběta Kolečkářová. Víc než dobře se poprala s těžkou písničkou Lucky Bílé. Ale co jsem opravdu nejvíc ocenila, byla skutečnost, že ji zazpívala podle sebe. Nesnažila se napodobit Bílou a udělala dobře. Jen bych jí trošku vytkla výslovnost, ale při tom krkolomném a šíleném textu Gábiny Osvaldové se není co divit, že naživo prostě polykáte slabiky a sem tam šumlujete.

 

S odstupem za nimi bych viděla Lukáše Adamce s Haberovým Držím ti miesto a Petra Ševčíka s Mukovou Ráchel. U Adamce už dlouho pozoruju, že je těžkej pohodář i bez "trávy". Ševčík na mě dělá dojem ztraceného štěněte. Včera se, bohužel na úkor krásné písně, snažil z onoho dojmu vymanit a nesmyslně pobíhal a poskakoval. Ráchel si takové provedení nezasloužila a myslím si, že kdyby Ševčík od nesmyslného skotačení upustil, zabodoval by víc.

 

Dál není o čem mluvit. Podle mého, se zbytku soutěžících písnička nepovedla. Některým se nepovedla víc, některým méně. Nejslabší byly obě slovenky - tedy Celeste Buckingham a Simona Fecková. Sice může Simonka vzbuzovat lítost s tím, že je vlastně od počátku pořád nemocná a nedoléčená, ale na tohle v takovéto soutěži prostě nemůže být brán ohled. Podle mě jsou obě slovenky v soutěži už o několik kol déle než být měly. Kdyby hlasování bylo alespoň trošku spravedlivé, nevypadla by minule Monika Povýšilová, ale některá z těchto dvou.

 

 

Kdo vypadne?

 

Takže můj tip na dva soutěžící, kteří by dnes měli soutěž opustit je jasný:

 

Celeste Buckingham a Simona Fecková

 

Jenže se mi někde usadil takový nejasný pocit, že ono to hlasování není nějak v pořádku. Jakoby se pořád snažili organizátoři soutěže dorovnávat. Už týden běží upoutávka v TV, kdy se říká, že tentokrát to bude muž. Včera Mareš také zdůrazňoval, že holky zůstaly už jen čtyři. Takže pokud se má podezření potvrdí a bude třeba vyřadit kluka (alespoň jednoho) pak si myslím, že nejohroženější je Martin Kurc a Matěj Piňák.

 

Uvidíme večer.

 
Zdroj: FOTO: TV NOVA
  • Mathias Matteo 26.06.22, 17:27

    Rozbalit 1. christopher09kimberly@gmail.com

  • Mathias Matteo

    My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

    View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
2031273

RSS:
Toplist