Češi věnují sexu průměrně hodinu týdně

- Češi věnují sexu průměrně hodinu týdně
Rubrika:  Smyslná

Češi věnují sexu průměrně hodinu týdně

26.02.14, 08:39, autor: Erosenka
Vyplývá to z dat získaných v průběhu sexuologického průzkumu v uplynulém roce. Pohlavní styk trvá průměrně 14 až 15 minut, čtvrt hodiny před ním lidé obvykle věnují předehře. K sexu mají lidé příležitost v průměru dvakrát týdně, jednoduchou matematikou se tedy dostaneme zhruba k jedné hodině týdně strávené sexuálními aktivitami.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Češi jsou při sexu zodpovědnější


Češi a Češky dbají čím dál více na antikoncepci a bezpečný pohlavní život. Podle Prof. Weisse a Doc. Zvěřiny, autorů rozsáhlého výzkumu sexuálního chování, který se pravidelně v pětiletých intervalech opakuje, v české populaci oproti minulosti nijak významně nestoupla promiskuita a počet sexuálních partnerů, ani se nesnížil věk prvního pohlavního styku.

 

S pohlavním životem začínáme podobně jako v předchozích letech kolem osmnáctého roku, muži v průměru o něco dříve než ženy.

 


 Při prvním pohlavním styku pamatujeme mnohem častěji na ochranu


 Snížil se počet jedinců, kteří riskují a nevyužívají žádnou ochranu, naopak stále stoupá popularita kondomu.
 Počet udávaných sexuálních partnerů je také srovnatelný s předchozími lety, zajímavostí ale je, že se u mužů a žen liší – muži mají v průměru zkušenost s devíti partnerkami, ženy s pěti muži.


 


Nejčastější sexuální poruchy? Problémy s erekcí a nedostatečná lubrikace


 Došlo ale k mírnému vzestupu v oblasti sexuálních poruch. Se některou ze sexuálních poruch se v průběhu svého života setkal každý pátý muž i každá pátá žena.


 Muži mají nejčastěji potíže s erekcí, se ztopořením penisu. Problémy s erekcí zažila více než polovina dotázaných mužů (54 procent), předčasná ejakulace trápí 38 procent mužů a s nedostatkem sexuální touhy se potýká každý třetí muž (32 procent).

 

Ženy naproti tomu řeší často nedostatečné zvlhčení – lubrikaci, se ketrou se setkala více než polovina žen (54 procent) a s ní související bolestivý pohlavní styk (47 procent) a nízkou chuť k sexu (42 procent).
 Zajímavá jsou i data týkající se sexuálního vybití. Příležitost k němu má 81 procent mužů a 66 procent žen. Sexuální touhu a potřebu sexu v sobě cítí dvě třetiny mužů a téměř polovina žen.

 
Zdroj: sexualne.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
1126955

RSS:
Toplist