Brokolice pomáhá při cukrovce

- Brokolice pomáhá při cukrovce
Rubrika:  Novinky


 

 

Podle vědců z univerzity v britském Warwicku pomáhá brokolice kromě jiného i proti nepříznivým dopadům, které má cukrovka na stav tepen a cév nemocných.

 

 

Laboratorní pokusy, které ale musí být ještě prověřeny dalšími testy v běžných životních podmínkách, prokázaly, že jedna ze složek obsažených v brokolici je schopna podpořit produkci enzymů, které chrání tepny a cévy, a zároveň redukovat vysoký obsah určitých molekul v krvi, které poškozují cévní buňky. Touto složkou je sulforafan, který je obsažen v brokolici i v dalších rostlinách čeledi brukvovitých, jako jsou květák, různé druhy zelí, kapusta nebo kedlubny.

 

 

Nová studie, zveřejněná v nejnovějším vydání časopisu Diabetes, naznačuje, že brokolice by mohla působit preventivně nejen u zdravých osob, ale že by mohla pomáhat i proti vzniku vaskulárních problémů u osob nemocných cukrovkou. Tito lidé totiž trpí právě v důsledku cukrovky až pětkrát častěji kardiovaskulárními chorobami než ostatní.

 

Buňky cév jsou poškozovány vysokým obsahem glukózy, která cukrovku provází. Sulforafan je však schopen redukovat podle britských vědců až o 73 procent obsah škodlivých molekul v cévách a aktivovat očistné antioxidanty a enzymy.

 

 

 

 

ANKETA: Chutná vám brokolice?

Hlasuj pro možnost Ano
Hlasuj pro možnost Ne

Celkem: 21 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: ČTK
 • CgpIqDAdwDOfWfmJ 23.09.11, 15:08

  Rozbalit 1. dPgaLlwYVgnM

 • CgpIqDAdwDOfWfmJ

  If my problem was a Death Star, this article is a photon tporedo.

 • rnIusmALYsdJwNMuWmj 24.09.11, 16:08

  Rozbalit 2. SYbVczkhVi

 • rnIusmALYsdJwNMuWmj

  P050mb <a href="http://phdabqqotyvy.com/">phdabqqotyvy</a>

 • tlcYxJWYTJOMLLDTDyW 25.09.11, 19:14

  Rozbalit 3. utoxvcIdUA

 • tlcYxJWYTJOMLLDTDyW

  sr2b4B , [url=http://japqombrchfd.com/]japqombrchfd[/url], [link=http://jeqgblogmjej.com/]jeqgblogmjej[/link], http://cfmykbwysejv.com/

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
275720

RSS:
Toplist