Brno v záplavě ohňostrojů

- Brno v záplavě ohňostrojů
Rubrika:  Kulturní

Brno v záplavě ohňostrojů

03.06.08, 14:56, autor: Rozkošná
Od 23.5. do 8.6. v Brně probíhá ojedinělý festival ohňostrojů Ignis Brunensis. Své umění předvádí světové špičky mezi ohňostrojovými společnostmi z ČR, Japonska, Belgie a Francie.

Čtenost -   Diskuze: (5
 

Nedalo mi to a tak jsem se vypravila i já na jeden z avizovaných špeků – kejklíře z Tokia. Vzala jsem si pod paži karimatku, kolem pasu svetr a vyrazila jsem na přehradu. Média varovala před dopravními zácpami a doporučovala užít MHD. A bylo proč, návštěvnost jednotlivých představení se pohybovala kolem 160 tis. lidí. Musím pochválit brněnský dopravní podnik, který byl na akci skvěle připraven. Na zastávkách stály desítky tramvají a autobusů nachystané pojmout návštěvníky akce. Brno nehostí festival poprvé a každý rok je vidět zlepšení.


Představení začalo ve 22:30. Jela jsem na přehradu s předstihem, abych si našla prima místečko s dobrým výhledem, tak jsem již před začátkem měla trochu otlačenou zadní část těla, ale výsledný dojem to naštěstí nenarušilo. Japonská firma MARUTAMAYA se vyšvihla. Jejich exhibice se jmenovala Čtyři roční období Japonska a člověku z ní přecházel zrak. Již jsem díky festivalu nějaký ten ohňostroj viděla a tak si dovolím hodnotit včerejší představení velmi vysoko.


Další ohňostroje Brno čekají zítra -  tedy ve středu 4.6. ve 22: 30 také na přehradě a v pátek 6.6. v 22:30 na hradě Špilberk . Ve středu půjde o francouzské ohňostrůjce s názvem FETES & FEUX a v  pátek se v grandfinále představí FLASH BARRANDOV SFX  z České republiky.

 

 

Více informací naleznete na oficiálních stránkách akce: www.ignisbrunensis.cz

 
 • NiceSimi 03.06.08, 17:24

  Rozbalit 1. Zakázat ohňostroje

 • NiceSimi

  Zakázal bych ohňostroje obecně, můj pes se pak ani .... jak se bojí

 • Plavovláska 03.06.08, 17:59

  Rozbalit 2. Jo

 • Plavovláska

  Mám psa epileptika. Po takovým ohňostroji je zpravidla týden vyděšenej a jeden záchvat střídá druhej. Jsem jednou i inciovala petici proti ohňostrojům - nebylo to k nicemu.

 • Bojler 03.06.08, 19:19

  Rozbalit 3. pejsci

 • Bojler

  Kdyz uz petice proti ohnostrojum, zaroven prosim o zalozeni petice o zavedeni moznosti odstrelu majitelu psu, co po svem psovi neuklidi, kdyz se vykadi na verejnem miste.

 • Rozkošná 04.06.08, 12:32

  Rozbalit 4. ohňostroj a ne petarda

 • Rozkošná

  Jste si miláčkové spletli ušlechtilý ohňostroj na určeném místě se silvestrovským veselím, petardami a dělbuchy.... ;-) krom toho, můj pes si takových věcí nevšímá a většinou je zaspí...:-) Je to kliďas.

 • NiceSimi 06.06.08, 12:44

  Rozbalit 5. > Rozkošná: Tak to máš štěstí

 • NiceSimi

  To silvestrovský ohňostroj je pohroma pro mého hafánka.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1513273

RSS:
Toplist