Březnové divadelní tipy z Violy

- Březnové divadelní tipy z Violy
Rubrika:  Kulturní

Březnové divadelní tipy z Violy

18.02.19, 12:46, autor: Madeléne
Večer vzpomínek na T. G. M., Čechovovy humoresky a Stařec a moře v podání hvězdných herců a hereček ...

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Blíží se březnové výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka a v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahu při této příležitosti zvou na tematický večer TGM – Proč se neřekne pravda? Úryvky z memoárů prezidentova osobního tajemníka dr. Antonína Schenka divákům 2. března od 20:00 poutavě zprostředkují Petr Kostka a Tomáš Pavelka. Autentické vzpomínky na Masaryka zazní v kombinaci s jeho milovanými lidovkami v podání klarinetu a cimbálu, na které zahrají Irvin Venyš a Michal Horsák. Deníkové vzpomínky svého strýce Antonína Schenka upravila Jindřiška Smetanová.

Dramatizace méně známých humoresek a jedné známé aktovky A. P. Čechova Když teče do bot je na programu 7. března od 20:00. Jde o závěrečný díl čechovovského triptychu, který vznikl výhradně pro Violu a zahrnuje ještě inscenace Tisíc a jedna vášeň a Nějak se to zvrtlo. Na jevišti se opět sešli Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna a Lukáš Jurek, aby diváky pobavili humoreskami Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach, ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovkou Jubileum.

V sobotu 9. března od 20:00 bude jeviště Violy patřit Josefu Somrovi a Markovi Holému v dramatické skice podle slavné novely Ernesta Hemingwaye Stařec a moře. Strhující zápas rybáře s mocnou přírodou na vratké bárce unášené mořem vyznívá jako oslava lidské vůle, odvahy a nezlomnosti. Děj podkresluje hlas moře – hudba Emila Viklického.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

 

Více informací na www.divadloviola.cz

 
Zdroj: TZ
 • BOŽENA 19.10.19, 23:10

  Rozbalit 1. svědectví o tom, jak jsem svého bývalého milence v

 • BOŽENA

  Ahoj kluci! jmenuji se BOŽENA, z češtiny jsem po čtyřech letech manželství ztratil manžela s jinou ženou. Měli jsme krásné manželství, ale navázal vztah se spolupracovníkem, který ho pronásledoval. Žije nedaleko své práce a odmítal se mnou mluvit nebo se vrátit domů. Byl jsem tak zdevastovaný a bylo pro mě těžké zvládnout to. Velmi jsem se bál a potřeboval pomoc. Když jsem jednoho dne procházel internet, narazil jsem na poznámku Amber, která naznačovala, že Dr.Ogunze jí pomohla vyřešit její manželské problémy, obnovit rozbité vztahy atd. Cítil jsem, že bych ho měl vyzkoušet. Kontaktoval jsem ho e-mailem: drogunzesolutionhome@gmail.com a udělal pro mě kouzlo. O 28 hodin později za mnou přišel můj manžel a omluvil se za křivdy, které udělal, a snažil se to už nikdy neudělat. Od té doby se všechno vrátilo zpět do normálu. Já a moje rodina zase spolu šťastně žijeme .. Děkuji Dr.Ogunze. Pokud potřebujete kouzlo, které dokáže seslat kouzlo, které opravdu funguje, navrhuji, abyste ho kontaktovali. Nezklame vás a dokáže vyléčit také myomy. Dávám vám 100% záruku, že vám pomůže. Jeho e-mail: drogunzesolutionhome@gmail.com Díky Dr.Ogunze.

 • Mathias Matteo 26.06.22, 16:37

  Rozbalit 2. christopher09kimberly@gmail.com

 • Mathias Matteo

  My purpose out here today is to share this article about how Dr Adoda helped me in getting back my EX-WIFE who left me with the kids also 6months ago. I tried all I could to make her see reasons with me so that we can continue our relationship but she denied me. I searched properly for help on how to make relationship work and be better after a breakup and I saw different reviews of Dr Adoda how good and powerful in reuniting broken lover back and save Relationship/Marriage and I insisted on giving it a try by contacting him via what's app on (+2348112825421). He gave me reason to live again and he prepared a ( Reconciliation Love Spell ) and told me that my Ex-WIFE will come back to me within 48 hours. Can you believe it, my EX-WIFE came back to me and our 3Years Anniversary will be held Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple440@gmail.com Eternally grateful Adoda I highly recommend

  View more on YouTube: youtu.be/B279mkEo_C4

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1970152

RSS:
Toplist