Bacardi Piña Colada – perla Karibiku

- Bacardi Piña Colada – perla Karibiku
Rubrika:  Recepty

Bacardi Piña Colada – perla Karibiku

25.03.11, 11:48, autor: redakce
Koktejl Piña Colada patří mezi nejžádanější světové koktejly. Zároveň je od roku 1978 národním nápojem ostrovního státu Portoriko. Nejdůležitějšími ingrediencemi tohoto drinku jsou čerstvý ananas a kvalitní rum. Prvním rumem, použitým pro přípravu Piña Colady, byl Bacardi Superior. Tento originální drink se nejčastěji servíruje ve vydlabaném ananasu, ale můžete si jej vychutnat i v klasické sklenici.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Autorem receptu Piña Colady je Ramón Monchito Marrero, který byl barmanem v hotelu Hilton v San Juanu. Jeho cílem bylo zachytit všechny chutě Portorika v jedné sklenici. Několik měsíců zkoušel různé kombinace, až se mu podařilo umíchat lahodný koktejl, který nazval tekutý ananas – tedy Piña Colada. První drink byl připraven v roce 1954 za použití rumu Bacardi Superior. Marrero zvolil právě tento jemný rum, protože perfektně doplnil použité ingredience a umožnil vyniknout chuti ananasu. V roce 1978 vyhlásilo Portoriko tento koktejl za národní nápoj.


 

Druhým mužem, který  se považuje za tvůrce Piña Colady je Don Ramon Portas Mignat z baru Barranchina v San Juanu, ten jí ale údajně připravil až v roce 1963. Ještě dnes zůstává záhadou, který z těchto dvou mužů koktejl skutečně vymyslel.


 

Piña Coladu si můžete vychutnat ve vašem oblíbeném baru, ale můžete si ji lehce připravit také doma, záleží jen na vás.

 


 

Jak originální  Bacardi Piña Coladu připravit?

 

Ingredience:

          o 4 cl Bacardi Superior
          o 2 cl kokosový sirup
          o 15 cl ananasový džus
          o Koktejlová třešeň
          o 2 cl smetana
          o Ledová tříšť

 

Vykrajovačem (popř. nožem) vykrojíme ananas, do mixéru vložíme veškeré ingredience, přidáme ledovou tříšť a promixujeme. Následně celý obsah mixéru nalijeme do vydlabaného ananasu a ozdobíme kokosem, plátkem ananasu, koktejlovou třešní a ananasovými lístky. Drink můžeme servírovat také ve skle.

 

 
Zdroj: TZ
 
Ohodnoťte recept
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento recept zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)
Profil blogu
Profil sekce "Recepty"
Profil blogu
Založen:
1.9.2008 14:27:09

Přístupů:
2949522

RSS:
Toplist