Babská rada: Léčivá moc kaštanů

- Babská rada: Léčivá moc kaštanů
Rubrika:  Zdravá

Babská rada: Léčivá moc kaštanů

22.09.21, 00:00, autor: Plavovláska
S nadcházejícím podzimem a dozrávajícími plody přírody je na místě připomenout starou "babskou radu" - nasbírejte na zimu kaštany!

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Chcete se přes zimu chránit před chřipkami, nachlazeními, virózami, opary a nevímčímještě? Pak neváhejte a běžte na kaštany.

 

Mají údajně léčivou sílu a teď je právě ideální období na jejich sběr. Je to stará babská rada, kterou dávaly babky kořenářky, ale i známá léčitelka, herečka Helena Růžičková, ji velmi silně propagovala.

 


Léčivé kaštany

 

Nasbírejte zralé kaštany. Nemusí být nasbírány vašima rukama, můžete poslat třeba děti, nebo je od někoho dostat. Doma odpočítejte tolik kaštanů, kolik je vám let a přidejte jeden navíc. Tyto odpočítané kaštany dejte do plátěného pytlíku (nesmí být igelitový) a zašijte. Tento pytlík umístěte do své postele pod polštář a spěte na nich až do prvního jarního dne. Přes zimu kaštany dokonale vyschnou. Na jaře je možné je pomlít a používat jako šňupadlo na preventivní čistění dutin.

 

Sáček s kaštany je nepřenosný. Nemůžete jej půjčit třeba manželovi, každý musí mít svůj. Nesbírejte kaštany na hřbitovech. Je tam spousta energií, které se nabalují na všechno kolem a nevíme jakého jsou původu a co všechno sebou nesou. Platí pravidlo, že na hřbitovy se může jen přinášet - nikdy se nesmí odnášet domů.

 

 
Zdroj: Archív 2013
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1181639

RSS:
Toplist