Recept: Chilli con carne

600 g předního hovězího

500 g  fazolí (mohou být i konzervované ve slaném nálevu)

50 g slaniny

hovězí vývar 

 2 pálivé chilli papričky

sůl

palička česneku

cibule

 4 rajčata

 lžička gulášového koření nebo vlastní gulášové směsi

oregano

2 - 4 kostičky hořké čokolády

Slaninu nakrájíme na kostičky, roztavíme na pánvi, přidáme jemně nakrájenou cibuli, česnek a osmažíme. Potom přidáme na kostičky nakrájené maso, podlijeme vývarem a krátce podusíme.

Po chvíli přidáme  k masu společně s fazolemi, které jsme den předem namočili nebo s těmi konzervovanými, oloupaná rajčata (rajčata  pár vteřin povařit a pak vhodit do studené vody - lehce se pak loupou), chilli papričky  a udusíme doměkka.  Fazole musí být měkké a tekutina prakticky skoro všechna vyvařena. Chilli musí mít pěkně hustou konzistenci.

Na závěr okořeníme kořením a oreganem a přidáme 4 kostky hořké čokolády. Můžeme přidat i špetku mletého chilli máme-li rádi ostřejší chuť.

Nejlépe chutná naplněné v tortilách, které jsme před tím jen lehce ohřáli na suché pánvi.

Máte oblíbený recept? Třeba který jste sama vymyslela, nebo i rodinný po babičce? Neváhejte a pošlete nám ho na adresu redakce@zenax.cz. Bude-li zajímavý zveřejníme ho v naší rubrice Recepty pod Vaším jménem.