Antikoncepční pilulky prodlužují ženám život

- Antikoncepční pilulky prodlužují ženám život
Rubrika:  Zdravá

Antikoncepční pilulky prodlužují ženám život

17.03.10, 00:00, autor: Černovláska
Ženy, které užívají antikoncepci ve formě pilulek, se mohou těšit delšímu životu. Podle dosud největší studie zabývající se touto problematikou jim zároveň hrozí menší nebezpečí, že zemřou na rakovinu nebo některou z nemocí srdce.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Britští vědci došli k závěru, že ženy dlouhodobě užívající antikoncepční pilulky se nemusí obávat zdravotních rizik, která by jim mohla zkrátit život."Náš výzkum by měl ujistit milióny žen na celém světě, že výhody užívání orálních kontraceptiv jednoznačně převažují nad riziky," vysvětluje spoluautor studie Richard Anderson z univerzity v Edinburghu.Lékaři ve své studii sledovali 46 000 žen po dobu téměř 40 let a došli k závěru, že respondentky užívající prášky na kontrolu početí se ve srovnání s ostatními dožívaly vyššího věku. Počet úmrtí na následky onemocnění rakovinou nebo kardiovaskulárními chorobami u nich byl výrazně nižší.Vědci nicméně upozorňují, že výsledky se týkají antikoncepce staršího typu, protože výzkum byl zahájen už v roce 1968. Jeho vedoucí Philip Hannaford z univerzity v Aberdeenu proto říká:"Naším cílem bylo ujistit ženy, které užívaly antikoncepci první generace, že jejich zdraví není nijak ohroženo."Dosavadní obavy vyplývaly z předchozích studií, které připouštěly, že pilulky mohou mít na zdravotní stav neblahý vliv, zvlášť u starších žen a kuřaček.Nejnovější poznatky sice připouštějí mírně zvýšená zdravotní rizika pro ženy pod 45 let. Ta však po deseti a více letech užívání mizejí a pozitivní účinky na zdraví starších žen nad nežádoucími efekty u žen mladších převažují.

 
Zdroj: Korzo
  • Zdena 24.03.10, 10:50

    Rozbalit 1. farmaceutická lobby

  • Zdena

    Pěkné blbosti tady píšete. Jak může chemie, která uměle ovlivňuje hormonální rovnováhu v těle, prodlužovat život? Je to totálně proti přírodě a nikdo nedokáže odhadnout, jak velké škody hormonální antikoncepce v ženském těle může napáchat. Nicméně chápu, že lobby farmaceutických firem je silná a finančně podporovaná. Bohužel na úkor zdraví nás žen.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1229797

RSS:
Toplist