Aleš Valenta: Jedna hodina sportu denně - to je moje pravidlo

- Aleš Valenta: Jedna hodina sportu denně - to je moje pravidlo
Rubrika:  Ze společnosti

Aleš Valenta: Jedna hodina sportu denně - to je moje pravidlo

25.10.08, 09:54, autor: Plavovláska
S českým zdravotnictvím mám jen samé dobré zkušenosti. Horší je to s těmi zahraničními. Když jsem třeba byl v Americe, při jednom saltu jsem spadl ze čtrnáctimetrové výšky na hlavu...

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Když jsem třeba byl v Americe, při jednom saltu jsem spadl ze čtrnáctimetrové výšky na hlavu. To, jak všichni asi pochopí, není zrovna věc příjemná - tedy pokud zrovna neskáčete šipku do bazénu. Když mě odvezli do nemocnice, lékaři usoudili, že mi nic není. Měl jsem zlomená žebra a oni mě poslali domů, s tím, abych přišel, „když mi bude špatně“. Raději jsem se vrátil domů a nechal se ošetřit tady.     Když jsem přestal s profesionálním sportem, vytvořil jsem si své vlastní pravidlo, které striktně dodržuju. To zní: ´Jedna hodina sportu denně!´ Jak to v praxi vypadá? Provozuju jakýkoliv sport nebo tělesnou aktivitu, na kterou mám chuť - hraju hokej, tenis, běhám, posiluju…     Jsem zvyklý ze sportu, že musím mít pevný denní režim, takže si vždy hodinu určenou pro cvičení, vymezím v diáři. Všichni to totiž známe – co si člověk nenapíše, nikdy neudělá a není nic, co by ho k tomu donutilo.

 

 

Další důležitá věc je zdravá strava. Já osobně vařím a jím velmi zdravě. Což mi jde velmi jednoduše, protože u nás doma vaří moje manželka Elen a připravuje jenom zdravá jídla. Takže jím, co uvaří. Navíc nám zdravá strava chutná, takže s tím nemáme absolutně žádný problém.     Když jsem byl vrcholovým sportovcem, nedodržoval jsem nějakou zvláštní dietu. Jedl jsem všechno. Lidé, kteří drží různé diety, si častokrát myslí, že stačí jen přestat nebo málo jíst. Tím to ale není. Mám takovou zkušenost, že můžete jíst všechno, je ale důležité, abyste přitom formovali své tělo i sportem. Ne přehnaně, prostě si pravidelně trochu zacvičit. U jídla i u sportu mám jednoduchou radu: Všeho s mírou!

 
Zdroj: Zdraví pro vás
 • Neregistrovaný 31.10.08, 18:06

  Rozbalit 1. od Veroniky: Fakt sympaťák

 • Neregistrovaný

  Hej lidi,hlavně holky,kde jste? Takovej pěknej chlap a nikdo ho nekomentuje.. a na to,že spadl ze 14i metrové výšky na hlavu,tak mu to i myslí:-)

 • Neregistrovaný 01.11.08, 17:08

  Rozbalit 2. Michalka

 • Neregistrovaný

  Myslí a taky dost dobře tancoval,no nechodíte někdo k ivče Langerový co ho tak pěkně naučila?

 • Neregistrovaný 02.11.08, 09:59

  Rozbalit 3. Petra

 • Neregistrovaný

  Všeho s mírou a čislo na toho míru bys mi nedal abych ti mohla bejt poblíž

 • Neregistrovaný 02.11.08, 10:02

  Rozbalit 4. Honza

 • Neregistrovaný

  Holky,nepřijde vám ten chlap trošánku zženštělěj? To jak mluví a je takovej unylej a co si nenapíše do diáře to neví a neudělá,proboha co na něm vidíte?

 • Neregistrovaný 02.11.08, 19:20

  Rozbalit 5. sympaťák

 • Neregistrovaný

  A má pjeknej batoh:-)

 • Jitulka2 22.03.21, 18:16

  Rozbalit 6.

 • Jitulka2

  Tak já musím s tímto 60 minutovým pravidlem denně souhlasit a snažím se po skoro celý svůj život dodržovat :-) Navíc jsem do toho zapojila celou naší rodinku a to je pak sportování mnohem zábavnější. Dcerka tedy přes týden normálně navštěvuje taneční kurz street dance v Olomouci od https://www.331.cz/tanecni-styly/street-dance/ a je z toho opravdu moc nadšená! ;-)

 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
399945

RSS:
Toplist