Ženy se vnímají jako širší a kratší, než ve skutečnosti jsou

- Ženy se vnímají jako širší a kratší, než ve skutečnosti jsou
Rubrika:  Krásná

Ženy se vnímají jako širší a kratší, než ve skutečnosti jsou

12.03.19, 00:00, autor: Michaelle
Mozek občas hraje se ženami nepěknou partii: samy sebe vnímají menší a až o dvě třetiny širší, než doopravdy jsou. Vyplynulo to z nového výzkumu, který by mohl přispět k porozumění poruch přijímání potravy.

Čtenost -   Diskuze: (3
 


Vědci z University College London zkoumali, jak lidé sami sebe vidí. Netestovali přitom mentální obraz žádné často problémové oblasti, třeba boků či stehen, ale ruce.


Dobrovolnice je položily pod neprůhlednou desku a pak odhadovaly, kde jim končí klouby a kde konečky prstů.


Odborníci se tak snažili zjistit, jak lidé odhadují délku a šířku této části těla.Testované ženy viděly své ruce jako v průměru o dvě třetiny širší a o třetinu kratší, než ve skutečnosti jsou."Mnohá běžná přirovnání naznačují, že velikost a pozici částí vlastního těla známe dokonale. Náš výzkum ale ukazuje, že tomu tak vůbec není. U testovaných osob nám konzistentně vycházel velmi posunutý mentální obraz tvaru rukou," řekl reportérům listu Telegraph vedoucí studie Dr. Matthew Longo."Ženy vidí své ruce širší než jsou a prsty zase jako kratší. A je dost pravděpodobné, že to podobně funguje i u dalších částí těla. Možná existuje obecná tendence vidět tělo širší, než ve skutečnosti je.
Někteří lidé se podívají do zrcadla a vidí, že tlustí nejsou. Ale ani to nemůže vyvrátit jejich mentální obraz vlastního těla a přesvědčit je," dodává Dr. Longo.Tendence k širšímu vidění těla je o hodně výraznější u žen. Zřejmě to je spojeno s tím, že se více snaží být štíhlé.

 
Zdroj: Archív 2010
 • JarkaM 17.06.10, 23:59

  Rozbalit 1. Zhubnout o ryzi a vlockach?

 • JarkaM

  Dobry den,

  chci zhubnout z 80ti Kg na 70Kg do konce leta. Jim jen zeleninova rizota, k snidani musli zapecene od emka nebo si micham na mixit.cz s ovocem kvuli vitaminum. Do toho sportuji.. je toto cesta k vyrysovani postavy a snizeni vahy nebo telo strada?

  Diky, Jarca

 • Abig 20.06.10, 13:04

  Rozbalit 2.

 • Abig

  ja myslim ze je to v pohode :-) taky bych chtela 10 kg dolu, ale mam zlomeny kotnik, tak to hned tak asi neklapne v:-)))

 • deedee 12.07.10, 11:54

  Rozbalit 3.

 • deedee

  nerekla bych, že to je dobra cesta ke zhubnutí. pak to zase naberes zpatky. a jist sladky musli jako emka, je blbost..ma to moc cukru. lepsi ovesny vlocky s mlikem a rozinkama nebo kukuricny cornflakes..kdyz cvicis, je treba jist maso-kureci. zeleninovy rizoto dobry, ale kde jsou bilkoviny. Hlavne nejist to samy, obmenovat to. a nejist po 17 hodine!!!!!! pro chlapi na vyrysovani doporucuju brat tribulus terrestis.. jsou to prirodni vytazky, zadny sajrajty

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1108793

RSS:
Toplist
aaaaaa