Zázračná moc cibule

- Zázračná moc cibule
Rubrika:  Zdravá

Zázračná moc cibule

30.01.19, 00:00, autor: Černovláska
Když nastoupí chřipkové období a nám je zle, že nevíme kudykam, sbíráme dobré rady kde se dá. A tady si troufnu tvrdit, že většina z nás se již setkala s "babskými radami", které fungují už stovky let. Týkají se přírodních léčivých prostředků. V případě chřipek vládnou česnek a královna cibule.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

V roce 1919 řádila tzv. "španělská chřipka", která dokázala během jediné katastrofické vlny vyhubit 40 miliónů lidí. Nevyhýbala se městům ani vesnicím. Domácnostem chudým ani bohatým. Lékaři byli bezmocní.Konstatovali pouze, že kdo se chřipkou nakazil, ten v naprosté většině případů na ni i zemřel.

 

Traduje se, že jeden lékař jezdil po zemědělských oblastech a v poměrně chudých poměrech se snažil pomáhat co mu síly stačily. Viděl však jen bídu a zmar. Vymíraly celé rodiny a prakticky neexistovala jediná, která by vinou chřipky o někoho nepřišla.

 

Jednou měl zavítat na velký statek, kde žilo mnoho lidí - hospodář s rodinou, čeládka, děvečky, pomocníci - prostě různí lidé z různých míst. Na tomto statku však bylo výjmečné to, že nikdo nebyl nemocný a nikdo nezemřel na chřipku a to i přesto, že oblast kolem byla velmi silně zamořená.

 

Lékař se snažil přijít na to, v čem je jejich odolnost a síla. Co dělají jiného, než ostatní v okolí. Snažil se to zjistit jednak vyptáváním, ale i vlastním zkoumáním jejich života. Na statku mu hospodyně řekla, že má už od své babičky radu proti jakékoliv chřipce: Cibule. A skutečně. V každé místnosti na statku, včetně chlévů a hospodářských stavení, byla miska, ve které byla rozpíchaná cibule. Denně ji vyměňovali. Lékař si povšiml, že v místnostech, kde byla pravděpodobnost výskytu nákazy větší - tedy tam, kde se hodně shromažďovali nebo spali lidé - za ten den cibule na misce zčernala. Jinde jen zhnědla nebo zůstala nedotčena - to většinou v sýpkách či komorách, kam se moc nechodilo. Lékaři se to sice moc nezdálo, ale protože nenašel nic, v čem by se tento statek lišil od ostatních krom oné cibule, pak připustil, že by na tom "něco mohlo být".

 

 

 

Nevím, jestli je tento příběh pravdivý. V každém případě bych si troufla na léčebnou a antivrovou moc cibule klidně vsadit.  Pokud chcete vyzkoušet tento prastarý "babský" recept, tak tedy postup je takový:

 

Vemte cibuli a na obou koncích ji odkrojte. Loupat ji není třeba. Z obou stran do ní několikrát hluboko píchněte vidličkou. Takto upravenou cibuli položte na talířek nejlépe k posteli již nemocného. Pokud budete provádět cibulovou dezinfekci preventivně, pak postačí do každé místnosti bytu či domu umístit talířek či misku s takto upravenou cibulí. Nezapomeňte pravidelně denně vyměňovat.

 
Zdroj: Archív 2013
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
702856

RSS:
Toplist
aaaaaa