Založte si domácí ústavu

- Založte si domácí ústavu
Rubrika:  Smyslná

Založte si domácí ústavu

27.02.19, 00:00, autor: Plavovláska
Aneb tisíckrát nic umořilo vola ...

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Vztahy jsou velká věc. Všichni po nich toužíme a chceme, aby byly co nejlepší a nejintenzivnější. Když už se nám konečně podaří najít svého životního partnera a jsme si jistí, že život s ním máme plně pod kontrolou, může se nám stát, že dlouhodobě neřešené drobnosti vyústí v odcizení a hádky.Plánovaná pohoda a velké sny se mohou rozplynout. Je to jako nádherná dovolená, kde otravují komáři. Jsou sice malí, ale dotěrní. Podobně neřešené maličkosti mohou otrávit jinak skvělý vztah a dotlačit partnery k rozchodu.Domácí ústava pomáhá mezi partnery nastavit a uzákonit systém, který jim pomůže poznat a respektovat drobné potřeby druhého. Díky ústavě je oběma partnerům jasno, kam se nesmí.Jako lidé máme tendenci podceňovat drobnosti. Hledíme k velkým věcem, kontrolujeme prožitky lásky, náklonnosti, otevřenosti, emocí a sexuality. Tyto velké prožitky a jejich intenzita častokrát záleží právě na pořádku v drobnostech.Každý vztah se po čase dostane na jiný břeh. Obrousí se hrany prvotního nadšení a přichází nové období, kdy se každý začne projevovat bez zábran, takový, jaký ve skutečnosti je.A právě tyto projevy se mohou stát pro vztah nebezpečnými. Najednou je velká láska zastíněna maličkostmi jako:

pohozenými slipy v koutě
neuklizeným sakem, které se válí na stejném místě už tři dny.
ignorovaným přáním zajít do kina
nedodržením stanoveného času bez omluvy
přílišným sledováním televize
mlaskáním
pitím alkoholu
přílišným trávením času s kamarády
vulgaritou
neopodstatněným podezíráním z nevěry
tělesnými pachy
umazaným oblečením
prosazování určitých návštěv


Těchto drobotin může být mnoho. Poznáte je tak, že při jejich výskytu vám klesne nálada a vůči partnerovi vznikne výčitka nebo blok.Všechny tyto otravné záležitosti si postupně pište na papír a pak požádejte partnera, aby si na vás udělal čas a společně si připravte příjemnou chvilku (restaurace, káva, šampaňské). Může to být doma nebo kdekoliv jinde. Na této schůzce požádejte partnera, zda byste mohli k oboustranné spokojenosti vylepšit vztah a předložte mu své poznámky popisující vaše poklesy nálady.Společně s partnerem se domluvte na přesném znění dohody, aby se daný jev již nevyskytoval a zapište si jej na papír. Tak postupujete u všech bodů na vašem listu.Ve finále byste měli získat seznam vzájemně odsouhlasených vět, které budou jasně popisovat oboustranné chování ve vašem vztahu tak, aby nedocházelo k odcizování, tlakům a nedorozumění.
Tak například:

1. Partner nechává častokrát své ponožky neuklizené v koupelně na zemi

Dohoda: své ponožky si vždy uklidím do koše

2. Partner se často opozdí na schůzku s vámi

Dohoda: pokud bude zpoždění větší než 5 minut, vždy zavolám a dám vědět nový čas.

 

Sepsanou ústavu vyvěste doma na nástěnku, aby ji každý měl před očima a nemohl se později vymlouvat, že zápis zapomněl, či špatně pochopil.Někdy se stává, že partner není ochoten dohody sestavovat. Pak je ale jasné, že mu na vztahu s vámi vůbec nezáleží. Hledá pouze svůj vlastní prospěch, teplou večeři, sexuální vyžití a střechu nad hlavou. Takový partner asi zapomněl, že nejste jeho rodič, ale rovnocenný spoluputovník za krásami života.Takového partnera můžete klidně opustit a zůstat sama. Věřte mi, bude vám lépe.

 

 

Autor: Aleš Kalina - převzato z www.mujvztah.cz

 

ANKETA: Máte domácí ústavu?


Celkem: 45 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: www.mujvztah.cz, archív 2009
  • Ivan 02.03.09, 11:42

    Rozbalit 1. Jak vidím, projevy nebezpečné pro vztah

  • Ivan

    pocházejí takřka výhradně od mužů.

 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
659699

RSS:
Toplist
aaaaaa