Výjimečný Let's Dance 2012

- Výjimečný Let's Dance 2012
Rubrika:  Kulturní

Výjimečný Let's Dance 2012

01.08.12, 13:19, autor: Madeléne
Sedmý ročník Let’s Dance Prague International Festivalu začal již ve čtvrtek 26. 7. V tento den se do Prahy sjely hlavní hvězdy festivalu Lulu z Brazílie, Illan Riviere z Francie, Shalymar z Německa, Jamilah z Polska a Zaghareet ze Slovenska a svým příjezdem stvrdily začátek něčeho výjimečného.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Zaghareet byla na festival pozvána jako vítězka loňské soutěže profesionálů v orientálním tanci. Tato soutěž se konala i letos, a to hned druhý festivalový den v pátek, tentokrát ovšem pod novým názvem Let’s Dance Prague Oriental Competition a s pětašedesáti soutěžními čísly ve čtyřech kategoriích. Soutěžní přehlídka trvala celých šest hodin a byla zahájena folklorními tanci, které jsou velmi hravé a tak všechny diváky příznivě naladily na další soutěžní kategorie. Vítěznou skupinou se stala brněnská Safína s tradičním egyptským saidi a mezi sólistkami zvítězila Pavlína Skalská s neobvyklým iráckým tancem. V další kategorii - tribal - diváky i porotu pobavilo duo BOTH z Polska a mezi sólovými čísly všechny uchvátila brněnská tanečnice Narin. Ta ve své choreografii předvedla kromě neuvěřitelného záklonu také tanec na baletních špičkách. Kategorie fantasy & fusion byla milým osvěžením před závěrem soutěže. Mohli jsme zhlédnout, co vše je dnes v orientálním tanci možné. Vítězná skupina Shahrazad i sólistka Dia vsadily na hedvábné vějíře, které tanci dodávají eleganci a trochu tajemný nádech. Poslední kategorií večera pak byl klasický orientální styl, o nějž byl největší zájem ze stran sólistů. Mezi patnácti sólistkami zvítězila německá tanečnice Antje, mezi skupinami pak duo Falisha Dancers.

 

 

 

Dia

 

Sobotní show doslova zvedla diváky ze židlí a hned několikrát. Ovace ve stoje, slzy dojetí i štěstí a samé superlativy provázely celý sobotní večer. Hned úvodní vystoupení lektorek Centra Tance Brno ukázalo, že diváci, kteří naplnili hlediště, dodají show nevídanou atmosféru. Velký šok přišel při veselém romantickém duetu Katky Krejčové a Michala Macha, kteří si ten večer vysloužili první potlesk ve stoje a v očích mnoha diváků se po jejich vystoupení zaleskly slzy dojetí. Ačkoli bylo předem jasné, že toto vystoupení bude výjimečné, nikdo nečekal, že až tolik chytí diváky za srdce. Miláčkem publika se stal i mladý Illan Riviere, který z Francie přivezl svůj jedinečný tribal styl a předvedl jej ve dvou dechberoucích choreografiích.

 

 

 

Illan Riviere

 

 

Druhou polovinu show pak zahájily opět české tanečnice, tentokrát výběr těch nejlepších českých orientálních tanečnic. Katka Krejčová se spojila s Badriyah, Eglal, Karolinou Idrisovou, Latifah, Mirkou Gebouskou, Monou, Sahar, Sheylou a Šárkou Martinákovou a vytvořila sedmnáctiminutovou choreografii. Nevídané vystoupení ohromilo úplně všechny a jen potvrdilo výjimečnost této show. Hlavní hvězda festivalu Lulu Sabongi měla během večera tři vstupy a svou poslední choreografií, dojemnou ukolébavkou, znovu rozplakala diváky. Eleganci a lehkost celému večeru navíc dodala moderátorka Marta Ondráčková. Diváci z Divadla ABC odcházeli plní emocí a nabití pozitivní energií, neboť letošní show Gala Oriental ukázala, co je skutečná radost z tance a láska k němu.

 

 

 

Khaleegy

 

Poslední festivalový den probíhaly ještě semináře a všude pod dojmy ze sobotního zážitku panovala pohoda. V neděli večer jsme se s festivalem rozloučili v neorientálním duchu Soutěžní přehlídkou ve flirt dance, kterou ovládla plzeňská skupina Diamond Dance Group a s neobvyklou choreografií z muzikálu Nine získala první místo. Na soutěž ve flirt dance volně navázala soutěž Pole Battle League, která byla hostem festivalu Let’s Dance. Výkony amatérek a profesionálek v tanci na tyči sebraly dech i zahraničním festivalovým hvězdám, jež se na závěrečný večer přišly podívat.

 

 

 

Katka a Michal

 

Letošní ročník Let’s Dance Prague International Festivalu mnozí označují za výjimečný. Byl výjimečný tanečními výkony, které dokazují, že úroveň tanečnic i tanečníků je rok od roku lepší. Byl výjimečný i svou atmosférou – vše šlo hladce, mezi soutěžícími i vystupujícími panovala dobrá nálada a okamžik, který byl bohužel oku běžného diváka skryt, kdy se nejlepší české orientální tanečnice za zataženou oponou chytly v kruhu za ruce a přály si štěstí, znamenal jediné – tanec spojuje.

 
Zdroj: www.letsdance.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
443075

RSS:
Toplist
aaaaaa