Vybavená lékárnička je základ

- Vybavená lékárnička je základ
Rubrika:  Zdravá

Vybavená lékárnička je základ

26.10.09, 00:00, autor: Černovláska
Za chvíli vyrazíme na lyže a je dost možné, že tento rok ještě o nějaký ten pátek dřív, než si myslíme. Proto bychom měli být vždy připravení a ve střehu. Zkrátka – chránit si své zdraví jako to nejcennější, co máme. Stačí opravdu málo. Například, když vyběhneme ven „jen na skok“ bez bundy, kolega v práci nás nakazí chřipkou nebo nás nějaký ten bacil skočí v metru. Nebezpečné viry na nás jednoduše číhají skoro úplně všude.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Možná si říkáte, že vaše imunita něco vydrží. Sportujete, dodržujete zdravý životní styl, pravidelně se otužujete… Přece jen bychom ale nic neměli podceňovat a naši lékárničku udržovat stále v „plné polní“. Vždy bychom totiž měli být připraveni poskytnout sobě i svým blízkým první pomoc. Stát se může cokoli. V naší lékárničce by tedy určitě neměly chybět jak přípravky, které ošetří drobná zranění jako jsou například odřeniny nebo říznutí, tak i léky proti nachlazení a virózám (rýma, kašel, teplota, bolest v krku).Pokud se tedy nebudete cítit zrovna ve své kůži, využijte některý z těchto tipů:sBolest v krku: Začervenalé a nateklé hrdlo bychom neměli podceňovat a při prvním bolestivém polknutí rovnou sáhnout po pastilkách Strepsils cooling mint se speciálním chladícím efektem. Je k dostání v lékárnách za 119 Kč a mohou jej užívat děti od 5 ti let.

 

 

 

 

 

Kašel: Neměli bychom podceňovat ani kašel, na ten jsou nejlepší různé bylinné a přírodní sirupy. Kvůli dětem a řidičům bychom měli mít v lékárničce sirup bez obsahu alkoholu, tím je například stoprocentně přírodní Hlíváček z hlívy ústřičné, jehož doporučená cena v lékárnách je 220 Kč. Můžete ho mít ve třech lahodných příchutích: jablečné, hruškové nebo višňové.

 

 

 


Bolavá  záda a svaly: Pokud se nám stane, že to v tělocvičně s pohybem přeženeme, tělo se nám druhý den odmění ztuhlostí a znatelnou bolestí. Při ruce bychom proto měli mít například Allga San kosodřevinový gel s arnikou, který zvyšuje prokrvení bolavých míst a navíc stimuluje tělu jeho vlastní obranné mechanismy. K dostání ve vaší lékárně za 172,-Kč (100ml).

 

 

 

 

 

Bolest hlavy: Nepříjemná bolest hlavy nebo krční páteře nás někdy dokáže pěkně potrápit. Pokud nezabere obklad ani velká sklenice vody, sáhněte po Nurofenu Rapid. Tyto likvidní kapsle s tekutou náplní se rychle vstřebají do krve a vám se okamžitě uleví.


Horečka, nachlazení, chřipka, viróza: Podzim je tady, a abychom se ubránili všem nepříjemným chřipkám a virózám, které na nás číhají na každém rohu, nesmíme zapomenout na Nurofen Rapid. Jeho rychlý účinek oceníme také při zvýšené teplotě nebo horečce. K dostání je ve všech lékárnách za 69,-Kč.Bolest, horečka a chřipka u dětí: Bolavý zoubek, hlava nebo bříško dokáže pěkně potrápit nejen děti, ale i jejich rodiče, obzvlášť na dovolené. Pohodlné řešení nabízí Nurofen pro děti. Řada obsahuje přípravky pro děti všech věkových kategorií – od 3 měsíců do 12-ti let. 

 

 

 

 Pálení  žáhy: Někoho tento zdravotní problém trápí pravidelně, někdo se s ním potýká jen občas po nevhodném jídle nebo pití. V každém případě nám vždycky pomůže a rychle uleví Gaviscon, který mohou užívat také senioři a těhotné ženy. K dostání ve vaší lékárně za 89,-Kč (200ml). 

 

 

 

 

 

 

 

A na co ještě bychom při vybavování lékárničky rozhodně neměli zapomenout? Zde vám nabízíme stručný přehled všech základních přípravků, které by vaše lékárnička měla obsahovat v každém případě:

    * polštářkové náplasti v různých velikostech, leukoplast, hojivá náplast na popáleniny
    * obinadla různých šířek
    * gáza, sterilní gázové čtverečky
    * trojcípý šátek
    * obvazová vata
    * balíček sterilních rukavic, rouška pro dýchání z úst do úst
    * roztok na dezinfekci kůže (např. Septonex)
    * teploměr
    * analgetikum pro zmírnění bolesti různého původu (hlava, zuby…) a snížení horečky (např. Nurofen Rapid)
    * cucací pastilky proti bolesti v krku (např. Strepsils cooling mint)
    * kapky proti kašli
    * léky proti průjmu (např. živočišné uhlí)
    * prostředky proti překyselení žaludku a pálení žáhy (např. Gaviscon)
    * zvlhčující oční kapky (např. Visine)
    * mast na popáleniny
    * antihistaminikum pro první pomoc při alergické reakci (např. Zyrtec)

- vhodné  je mít přímo v lékárně spínací špendlíky, pinzetu a samozřejmě také nůžky!Nezapomínejte  na důležitá telefonní čísla (záchranná  služba, hasiči, pohotovost, praktický lékař apod.), která byste měli mít vždy při ruce. Nejlépe vylepena přímo na dvířkách lékárničky.

 
Zdroj: TZ
  • Leoš 30.08.19, 07:53

    Rozbalit 1. lékárnička

  • Leoš

    Jo, tak s tímto souhlasím. Podobnou domácí lékárničku doma také máme. Trochu horší to ale bylo s tou v mém autě. Nedávno jsem totiž zjistil, že je prošlá. Ještě štěstí, že se na to nepřišlo při nějaké dopravní kontrole, jinak bych asi dostal pěkně tučnou pokutu. Teď už mám naštěstí v autě úplně novou. Tu jsem sehnal na https://www.filsonstore.cz/

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
821165

RSS:
Toplist
aaaaaa