Vlasy v chladných měsících strádají, dopřejte jim hydratační a posilující péči

- Vlasy v chladných měsících strádají, dopřejte jim hydratační a posilující péči
Rubrika:  Krásná

Vlasy v chladných měsících strádají, dopřejte jim hydratační a posilující péči

21.11.16, 00:00, autor: Michaelle
Podzim je v plném proudu a na dveře nám zanedlouho zaklepe zima a vánoční svátky. Zatímco si užíváme procházky ve spadaném listí, které slunce zbarvuje dozlatova, naše vlasy trpí. Chladné počasí, přechody ze zimy do klimatizovaných místností, nedostatek slunce a vitaminů, stres, únava a nošení pokrývek hlavy – ve studených měsících bývají vlasy více unavené, matné, vysušené a mají tendenci více se mastit a vypadávat. Hýčkejte je proto speciální péčí, která jim dodá zpět vitalitu, sílu a lesk.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Podzim je vůbec pro mnoho žen co se účesů a vlasových úprav týče krizovým obdobím. Často fouká studený vítr, prší a je sychravo, což takřka znemožňuje hezký a dlouhotrvající styling. Během podzimních a zimních měsíců mají vlasy tendenci ztrácet svoji hedvábnou poddajnost a rozhodně se nechtějí podřídit našim stylingovým snahám. Pokud se navíc už od podzimu máte ve zvyku zahřívat nošením čepic a šál, pravděpodobně také bojujete s neposednými vlasy, poletujícími všude kolem hlavy. Umělá textilní vlákna se třou s těmi vlasovými, což ve výsledku vytvoří statickou elektřinu. Pod čepicí se navíc vlasová pokožka více potí a mechanickým třením na vlasech ulpívá více mazu, který pokožka ve vlasech přirozeně produkuje. Jak tedy o vlasy na podzim pečovat?


Správný střih

I návštěva kadeřnice pomůže vlasům přechodové období z teplého počasí do chladného lépe překonat. Pokud si necháte zastřihnout poškozené konce a vlasům dopřejete nový, odlehčený střih, dodá jim to novou sílu a lesk. 


Problém s lupy a svědivou pokožkou

Nedostatek vlhkosti a tím pádem i hydratace se nepříznivě podepisuje i na samotném stavu vlasové pokožky. Zhruba 25 % vlasu je tvořeno pouze vodou, pokud tedy chybí přísun vláhy, pokožka hlavy je suchá, napnutá a produkuje méně mazu. To může vést až k tvorbě nepříjemných lupů a větší svědivosti. Pokud zpozorujete na vlasové pokožce výskyt lupů, zapojte do podzimní péče i speciální šampony proti lupům.

 

První pomoc pro suché a narušené kadeře

Teplo a tření výrazně ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu a dochází tak k poškození vlasové kutikuly. Výsledkem jsou lámavé a matně vypadající vlasy. „Nedostatek vitaminů, slunečního záření, výkyvy teplot a stres se negativně podepisují na kvalitě a vzhledu našich vlasů. Během studených měsíců dostávají vlivem okolních podmínek zabrat, proto je třeba věnovat jim zvýšenou péči, aby byly zdravé,“ vysvětluje vlasová expertka Renata Gaucká z kadeřnické kosmetiky Nouvelle. 

„Je třeba umývat je šetrně bez zbytečného zatížení a dodat jim základní stavební látky a živiny, které působí přímo na narušenou strukturu vlasu a zabraňují jejímu dalšímu poškození. Šampon z řady Double Effect obsahuje výživné proteiny a výtažky z chmele otáčivého, které uhlazují poškozenou vlasovou kutikulu a vlasy jsou díky tomu zdravější, poddajnější a zářivější,“ doplňuje Gaucká. Na podzim jsou také vhodné bohaté pečující kúry s olejovými výtažky. Stačí jednoduše přidat pár kapek regeneračního vlasového oleje do svého šamponu a umýt jako obvykle.

 

Jste to, co jíte

Vlasy je také třeba vyživovat zevnitř a dodávat jim veškeré vitaminy, minerály a proteiny, které ke svému růstu a zdraví nutně potřebují. Strava na podzim by měla být bohatá na maso, ryby, mléko a mléčné výrobky, oříšky a semínka. Důležitý je hlavně vitamin A, E, D3, stejně jako zinek, železo, selen koenzym Q10.

 
Zdroj: TZ
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
834997

RSS:
Toplist
aaaaaa