Víte, jaké látky obsahuje kvalitní kosmetika?

- Víte, jaké látky obsahuje kvalitní kosmetika?
Rubrika:  Krásná

Víte, jaké látky obsahuje kvalitní kosmetika?

16.05.18, 00:00, autor: Michaelle
Sháníte tu správou kosmetiku? Vyzkoušela jste již několik slavných i poněkud méně známých značek a stále vám nic dokonale nesedí? Pak byste měla vědět především něco o látkách, jež stojí za mnohými blahodárnými účinky. Mnohé ingredience zkrátka a jednoduše fungují. My se na ty nejznámější zaměříme poněkud podrobněji. Budou-li vám povědomé, je to jen dobře, obsaženy jsou totiž ve většině kosmetických přípravků.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Často skloňovaná kyselina hyaluronová

Už jste o této specifické kyselině slyšela? Jedná se mimo jiné o přirozenou složku lidského organismu. V našem těle se nachází ve formě soli, jež a sebe dokáže bez problémů efektivně navázat vodu. Jestliže je součástí kosmetiky tato kyselina, chová se logicky úplně stejně. Vodu váže naprosto skvěle. Jak všichni víme, pokožka pleti vyžaduje neustále kvalitní hydratování, o což se tato kyselina bez problémů postará. Pleť i díky její přítomnosti nakonec vypadá svěže a vypadá, že je dokonale vyhlazená. Kyselina hyaluronová je standardně obsažena v mnohých krémech i balzámech. Nebojte se jich a hydratujte co možná nejčastěji. Sehnat levněji kyselinu hyaluronovou můžete například, když použijete slevové kódy do Notino.

 


Hloubková hydratace s arganovým olejem


Nejvzácnější ingrediencí mnohých kosmetických přípravků je bezesporu arganový olej. Je unikátní především tím, že se vyrábí pouze na jednom jediném místě, konkrétně v Maroku. Právě tady rostou specifické stromy, z nichž se získává. Jedná se o argánii trnitou latinsky označovanou jako Argania spinosa. Výroba oleje je vcelku složitá a probíhá tradiční ruční metodou. Složité a zdlouhavé jsou veškeré procesy, mezi něž patří louskání oříšků, ruční mletí a speciální způsob hnětení. Každopádně je arganový olej typický anti-aging efektem. Umí pomáhat ve vyhlazování vrásek a vrací pokožce onu potřebnou jemnost.

 

Detox se zeleným jílem

Nesmírně důležité je i zbavení pokožky různých toxinů, s nimiž se při běžném denním režimu setkáte. Fakticky jde o zelenou hmotu, jež se nápadně podobá svou konzistencí mouce. Pokožku umí vyčistit hloubkově, a to se vším všudy. Jílová maska je schopna pomoct i proti nechvalně známým  černým tečkám. Maska, jejíž je součástí, působí cca 30 minut a poté se smyje. Pleť se takto zbaví nečistot, které jsou bohužel všudypřítomné.  

 

  
A co ostatní látky?

V každém případě jich není málo. Hodně známá je hlavně slída, jež se stala součástí v Americe hodně oblíbené minerální kosmetiky. Nedráždí pokožku a poskytuje ochranu před UV zářením. Z dalších látek stojí za zmínku bamacké máslo či mnohé esenciální oleje. Ty mají velmi komplexní aromaterapeutické účinky. V ničení zárodků mnohých problémů se využívají také molekuly stříbra. Nebezpečné viry se nedokážou adaptovat a pokožce neublíží. Prospěšných látek je spousta a kvalitní kosmetika je jistě obsahuje.

 
Zdroj: PR, FOTO: Shutterstock
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
712097

RSS:
Toplist
aaaaaa