Virtuální nevěra

- Virtuální nevěra
Rubrika:  Smyslná

Virtuální nevěra

23.10.18, 00:00, autor: Plavovláska
Virtuální nevěra může mít stejně destruktivní důsledky jako nevěra reálná. Absence osobního kontaktu navíc zmenšuje prostor pro případné zklamání a naopak velice rozšiřuje obzory pro lákavé fantazie.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Dříve nebo později otázku nevěry řeší každý z nás. Alespoň ti z nás, kteří žíjí v dlouhodobých vztazích (a tím nemyslim dva měsíce!). Prostě přestane fungovat milostná chemie a náš partner nás sexuálně přitahuje méně a méně. Sex s ním není už dávno žhavý, netrháme ze sebe nedočkavě navzájem šaty už na chodbě přede dveřmi bytu. Prostě se potichu a neodvolatelně vkradla do našeho sexuálního života nuda.

 

Proto ty výmluvy na únavu, bolest hlavy, ranní vstávání. Když už na sex dojde, tak se tak nějak snažíme to mít co nejdřív za sebou, hlavně aby už to skončilo, tak často neváháme a předstíráme orgasmus. Prostě proto, že už s ním orgasmu dosahujeme jen velmi těžko, tak proč to zbytečně protahovat.

 

Ale současně si uvědomujeme, že nejsme frigidní. Neztratili jsme zájem o sex, jen nás vzrušují jiní sexuální partneři. Občas pomáhá si představit při sexu někoho, kdo nás opravdu vzrušuje a úspěch se dostaví. Což mi připomíná sice starý, ale zato problém přesně vystihující vtip:


"Manželé se milují a trvá to dlouho. Když nakonec skončí, tak se říká manžel manželce: Zase to stálo za ho*no ... A manželka odvětí: Jo. Taky sis nemohl na nikoho vzpomenout?"

 

Jen při troše povědomí o lidské sexualitě víme, že je to stav úplně normální. Prostě naše vzájemná chemie už nefunguje, takže je to jako chtít po člověku bez nohou, aby běhal maraton. Víme také, že výměna partnera pomůže jen dočasně, protože stejný stav nastane dříve nebo později s každým novým. Ale proč měnit partnera? Přece toho současného milujeme? Tak co s tím?

 

Nejednoho z nás pak napadne přirozeně nevěra. Jenže nevěra je nebezpečná. Co když se zamilujeme? Nechceme přece toho stávajícího partnera opustit. Chceme jen žhavý sex, nebo se aspoň znovu zamilovat a cítit "vítr ve vlasech a oheň v srdci". Tak jak to udělat?

 

Mnozí z nás pak volí cestu "virtuální nevěry". Tedy najdeme si někoho na internetu, pokud možno hodně daleko, aby nás ani nenapadlo se s ním sejít, a rozvíjíme své představy na plné obrátky. Přece se nemůže nic stát, virtuální nevěra je přece dokonale bezpečná ...

 

Nu a vidíte, není. V některých ohledech je dokonce daleko nebezpečnější než náhodná nevěra reálná. Prostě proto, že náš virtuální partner nám nedává možnost zklamání. Dokážeme si ho idealizovat a promítat do něj své představy a touhy, dokážeme si z něj udělat zbožňovanou modlu. A i když tomu zpočátku neuvěříte, tak se dokážete skutečně do svého virtuálního partnera (tedy přesněji do své představy) zamilovat plnou silou a, bohužel, se všemi důsledky.

 

Lidé jsou ochotni kvůli svým virtuálním partnerům bořit své dosavadní vztahy a rodiny, jsou ochotni zahazovat dlouhé roky manželství a opouštět vlastní děti. Nic na tom nemůže ani změnit fakt, že se pak při konfrontaci s realitou mohou cítit zrazeni a podvedeni.

 

Člověk, kterého si vysnili není ten "dokonalý, dokonalá", ale je to obyčejný člověk z masa a kostí, který má své chyby a který nám časem zevšední stejně jako partner předešlý. A nemůžeme jej z toho ani obvinit, protože to my jsme si ho zidealizovali, vysnili a potažmo podvedli sami sebe.

 

Ne, já vás neodrazuji od vašich virtuálních vztahů, lásek a sexu. Myslím si totiž, že všechno příjemné co  prožijeme, stojí zato. Jen je potřeba tomu přikládat význam přesně takový, jaký tento vztah má. Tedy virtuální!

 

 

ANKETA: Virtuální nevěra?

Zdroj: Archív 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
642603

RSS:
Toplist
aaaaaa