Vězněm v manželství

- Vězněm v manželství
Rubrika:  Smyslná

Vězněm v manželství

15.05.18, 00:01, autor: Plavovláska
Cítíte se být ve svém manželství uvězněni? Nezoufejte, nejste v tom pocitu sami. Častěji se v takových pocitech nesvobody ocitají ženy. Poněkud paradoxně. Protože hlavními propagátorkami manželských svazků jsou právě ony.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Mnoho žen se totiž na manželství upíná a předem si ho nesmyslně romantizuje. Snaží se o tu pohádkovou idylku - "a šťastně spolu žili, dokud neumřeli a zazvonil zvonec..."

 

Jenže manželství je instituce, ekonomická jednotka, tým o dvou členech, který má společný cíl. Zpravidla výchovu potomstva a jeho hmotné zabezpečení. Pokud je tam romantická nástavba, pak je to jen dobře. Ale sebevětší láska zajistí romantiku jen na velmi omezenou dobu. Uvádí se 2-7 let od počátku vztahu.

 

Ženy pak často po odeznění láskyplného poblouznění začnou vidět svůj vztah jinak. Uvědomí si i chyby svého partnera a některé z nich se mohou stát i nesnesitelnými. Často se cítí omezovány tím, že chodí do zaměstnání, starají se o chod domácnosti, o děti, vyřizují často úřední záležitosti a stále v nich roste pocit (a často oprávněný), že se jejich muž na tom všem nepodílí nijak, nebo jen velmi málo.

 

Dochází pak k jakémusi městnání pocitů frustrace. Tyto pocity sílí a bobtnají, ale ženy přesto v manželství setrvávají a trápí se a pocit vězení je nastolen. Proč tedy neodejdou? Velmi často prostě proto, že mají strach, že by se samy nedokázaly uživit.

 

Představa ekonomického propadu je vězní v manželství-očistci. Ony si totiž  zpravidla myslí, že očistec je lepší než peklo.

 

Další silou proměňující rodinu v uzavřený kotel je strach  ze samoty. Ten vede k postoji a názoru, který ženy vždycky chovají jen v mysli a nikdy ho nevyřknou, že totiž:

* špatný muž je lepší než žádný muž

z toho pak plyne:

* špatné manželství je lepší než žádné manželství

a závěr:

* než rozvod, to radší skok z rozhledny

 

 

Kuriozitou pak je, že žena ve strachu, aby se její manželství nerozpadlo, dělá stále více ústupků a postupně získává roli prakticky nevolnickou a  manželství se pak skutečně, díky jejímu strachu, rozpadne. On totiž strach vede k hledání často falešné jistoty na místech, kde je třeba rozvaha a ovládání.

 

Běžné, čtyřicetileté ženě, kterou právě opustil manžel, protože si našel tu pružnou mladici, trvá v průměru čtyři až šest měsíců, než pozná, že život v garsoniéře s příslušenstvím je nejdokonalejším a nejluxusnějším výdobytkem moderní společnosti.

 

Neumíte si představit, co dokáže rozvedená žena, kterou osvítí poznání, že samota je požitek s nepoznanými a dosud odmítanými radostmi!

 

Proto rada závěrem: Pokud se všechno zvrtlo tak, že se vaše manželství stalo očistcem, pak rychle a věcně - malou garsoniéru s příslušenstvím. Jenom nedovolte, aby se vám tam nastěhoval nějaký nový manžel. Jinak je možné všelicos.

 
Zdroj: Miroslav Plzák, Manželské judo, Archív 2011
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
627451

RSS:
Toplist
aaaaaa