Vánoční medová soutěž: Termoterapie

- Vánoční medová soutěž: Termoterapie
Rubrika:  Zdravá

Vánoční medová soutěž: Termoterapie

19.12.08, 00:00, autor: Plavovláska
Termoterapie - léčba teplem, je jeden z nejstarších způsobů léčby vůbec. Jedná se o prohřátí určitého místa, následkem čehož dojde k rozšíření cév a úlevě od bolesti.

Čtenost -   Diskuze: (0
 
V důsledku tohoto zákroku dochází k lepšímu prokrvení místa a tím také ke stimulování regenerace nemocných tkání. Lépe mohou být odstraněny produkty rozpadu a toxické látky, je urychlen metabolizmus a zvyšuje se odolnost celého organizmu. Tepelná léčba je velmi účinná u obtíží jako migrény, veškeré neuralgie, záněty nosních dutin, koliky, revmatizmus kloubů, neurozy, degenerativní artrozy, bolesti a atrofie svalů.

Termoterpii lze provádět různými způsoby: od termofóru či elektrické peřinky až po horké koupele či sauny, ale my se dnes podíváme na termoterapeutické zábaly. A to přímo konkrétně na ty, které nabízí hotel Francis Palace ve Fratiškových Lázních. Proč? Protože víkendový pobyt v tomto hotelu můžete vyhrát, když se zúčastníte naší Vánoční medové soutěže.
Co tedy lázeňský hotel nabízí:


Parafango – zábal
Parafango je směs rašeliny a parafínu, ohřátá na teplotu 45° C. Zábalů se používá k prohřátí svalů a kloubů, nejčastěji zad, ramen a kolenou. V místě aplikace dojde ke zvýšenému prokrvení a uvolnění měkkých tkání. Nejlépe když jsou užívány k prohřátí před klasickou masáží, pro dosažení lepšího masážního efektu.


Slatinný zábal
Slatina, kterou u nás k zábalům používáme, pochází z františkolázeňské oblasti. Jedná se o sirno-železitou slatinu s hlavním podílem rákosiny. Reakce slatiny je lehce kyselá. Aplikuje se v rozemleté formě rozmícháná s vodou, ohřátá na 42-43° C. Minerály obsažené ve slatině přecházejí do kůže. Teplo zvyšuje prokrvení v dané oblasti a lokální látkovou výměnu, která urychluje vstřebávání zánětlivých infiltrátů, uvolňuje se nejen příčně pruhovaná svalovina, ale i hladká svalovina cév.

Parafínový zábal
K parafínovým zábalům používáme směs parafínového vosku a parafínového oleje, teplota směsi se pohybuje mezi 54-56° C. Směs se zdá být horká, ale teplo přechází do tkání rovnoměrně, proto je vyšší teplota snášena bez problémů. Klient opakovaně ponoří ruce do horké lázně, aby se vytvořila souvislá vrstva parafínu. Prohřátí snižuje bolest drobných kloubů ruky, uvolňuje svalové napětí a zlepšuje výživu tkání.
 

ANKETA: Lákají vás termoterapeutické zábaly?

Hlasuj pro možnost Ne

Celkem: 5 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: www.francispalace.cz
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1003419

RSS:
Toplist
aaaaaa