V žáru lásky, Zelený sex a další obrazy Jiřího Načeradského v Mánesu

- V žáru lásky, Zelený sex a další obrazy Jiřího Načeradského v Mánesu
Rubrika:  Kulturní

V žáru lásky, Zelený sex a další obrazy Jiřího Načeradského v Mánesu

18.01.10, 12:36, autor: Madeléne
Výstavní síň Mánes až do konce ledna uvádí výstavu malíře Jiřího Načeradského, která zaručeně udělá radost nejen příznivcům českého výtvarného umění té nejvyšší kvality, ale každému, kdo se rád podívá na atraktivní, pozoruhodné obrazy.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Pro sedmdesátiletého Načeradského má aktuální návrat do Mánesa lehce nostalgický nádech, vždyť v roce 1967 měl v tehdejší Galerii mladých v Mánesu svou první samostatnou výstavu. V současné době je tady k vidění přibližně padesát velkých olejů na plátně z posledních dvou let jeho tvorby. Tematicky dominují ženy, které sám autor označuje jako buclaté Venuše a hubené Kudlanky. Vedle nich jsou častými náměty Načeradského děl milenecké dvojice (ostatně už samotné názvy obrazů, jako např. V žáru lásky, Zelený sex nebo Lásky žár, odkazují k erotickému podtextu), vyjádření pohybu během a tancem a výjevy z pivnic.Jiří Načeradský  (nar. 9. září 1939 v Sedlci na Benešovsku) je považován za čelního představitele tvorby „nové figurace“ 60. let, která navazovala na groteskní tendence v českém umění, je členem Volného seskupení 12/15 a profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho díla najdete ve sbírkách mnoha  tuzemských galeriích včetně Národní galerie nebo Galerie hlavního města Prahy a nechybí ani v Centre Georges Pompidou v Paříži a mnoha soukromých sbírkách po celém světě.

 

Jiří Načeradský - Červená noc

 

 

Jiří Načeradský - Ó vy ženy!

 


 

Další informace o autorovi i programu výstavní síně Mánes jsou k dispozici na: www.ncvu.cz

 
Zdroj: TZ
 • fdQxqzeCKFD 22.09.11, 17:24

  Rozbalit 1. vEijsNqBWk

 • fdQxqzeCKFD

  Unbleievbale how well-written and informative this was.

 • lSjXBifPfewwXbbIOYU 23.09.11, 10:08

  Rozbalit 2. qEmhUoVZkx

 • lSjXBifPfewwXbbIOYU

  m1p3PA <a href="http://tnrnilruypzl.com/">tnrnilruypzl</a>

 • EByiKITR 23.09.11, 16:58

  Rozbalit 3. DvRBiyZbpSnnpXLn

 • EByiKITR

  Tk8UV2 , [url=http://iqrjkajozwka.com/]iqrjkajozwka[/url], [link=http://cpasciirfyns.com/]cpasciirfyns[/link], http://ipfqgjuypsio.com/

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
758809

RSS:
Toplist
aaaaaa