V turbulentní době je vložení peněz do nemovitostí nejjistější formou zhodnocení

- V turbulentní době je vložení peněz do nemovitostí nejjistější formou zhodnocení
Rubrika:  Praktická

V turbulentní době je vložení peněz do nemovitostí nejjistější formou zhodnocení

18.10.18, 18:32, autor: LadyAnn
Ceny bytů a domů v Česku již několik let míří vzhůru a zdá se, že ještě nedosáhly na svůj strop. Zvláště v posledních dvou letech se růst cen nemovitostí zrychluje a láme rekordy. Někteří mluví o vzniku realitní bubliny, která brzy splaskne, jiní předpovídají trvalý, i když do budoucna pomalejší růst. Na investice do nemovitostí v dnešní době jsme se zeptali odborníka.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Na domácím realitním trhu je poněkud rušno. Rychlý růst cen nemovitostí, horší dostupnost hypoték kvůli regulacím ČNB a dlouhá stavební řízení. Růst cen nemovitostí se zřejmě jen tak nezastaví, a to platí především o bytech v centru velkých měst. Jen v Praze se cena za metr čtvereční v loňském roce zvýšila zhruba o pětinu. Poptávka po novém, vlastním bydlení je vysoká a spousta lidí, kteří uvažují o koupi bytu či domu, přemýšlí, jestli má smysl ještě s nákupem vyčkávat na příznivější okamžik.  

 

 

Zhodnocení úspor v podobě nákupu nemovitosti

„Nechat ležet úspory ladem je podobné jako zakopat své jmění na zahradě. Po pár letech můžete zjistit, že vám značná část mincí zrezivěla a vaše bohatství bylo znehodnoceno. To samé udělá s vašimi úsporami inflace. Za deset let spoření mohou mít ušetřené prostředky i o 50 % nižší hodnotu,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International. Pokud chcete s penězi naložit tak, aby neztratily svou hodnotu ani po čase, a ještě navíc generovaly zisk, vyberte si bezpečný a zároveň výnosný způsob uložení peněz. Investice do nemovitostí jsou odjakživa považovány za konzervativní a nejméně rizikovou investiční variantu.

„Obecně platí, že nejvýhodnější čas pro nákup nemovitosti je vzhledem k očekávanému vývoji na trhu realit právě teď. Byt nebo dům můžete pořídit jako formu spoření na důchod a v produktivním věku ho pronajímat, ale také ho ihned využít pro vlastní potřebu. V budoucnu jej můžete odkázat potomkům a vložit jim tak do života solidní kapitál,“ doplňuje Novotný. 

Běžný výnos z pronájmu investičního bytu se pohybuje kolem 3–4 % p. a. „Díky tomu, že umíme vyhledat výjimečné investiční příležitosti a zajistit větší efektivitu pronájmu a správy nemovitostí, dosahujeme výnosů až 7 % p. a. Navíc se investice zhodnocuje časem. To znamená, že ji prodáte zpravidla dráž, než jste ji koupili. Proto celkové průměrné meziroční zhodnocení profesionálně zprostředkovaných a spravovaných nemovitostí dosahuje 9,7 %,“ uzavírá Novotný.

 

 

Nezávislý expert vám pomůže vyjednat slevu

Na jednání o slevě je třeba důkladně se připravit a mít v rukávu věcné argumenty. Emoce musejí jít stranou. Naopak, příliš projevované emoce jako nadšení nebo nedočkavost nahrávají protistraně, která tak v celé komunikační situaci získá silnou pozici. „Vyjednávání je náročné i proto, že je často nepředvídatelné – nikdy nevíte, s jakými argumenty vyrukuje protistrana. Bez potřebného know-how je pro laika složité ihned vhodně reagovat,“ říká David Novotný z Bohemian Estates International. „Máme k dispozici technické i právní znalce, kteří skutečný stav nemovitost prověří a pomohou najít potenciální slabá místa. V případě zjištěných závad také kupujícímu pomohou připravit cenové odhady, kolik bude stát náprava odhalených vad nebo jaké budou náklady na rekonstrukci,“ doplňuje Novotný.

 
Zdroj: TZ, FOTO: Shutterstock
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
645321

RSS:
Toplist
aaaaaa