Tuk v potravě nemusí nutně znamenat tloustnutí

- Tuk v potravě nemusí nutně znamenat tloustnutí
Rubrika:  Zdravá

Tuk v potravě nemusí nutně znamenat tloustnutí

06.08.19, 00:00, autor: Černovláska
Lidé, kteří si chtějí udržet správnou hmotnost, nemusí mít hrůzu z množství tuků, jež snědí. Množství kalorií, které z tuku získají, nemá ve srovnání s bílkovinami nebo cukry žádný vliv na budoucí přírůstek váhy.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Vědci zjistili, že přírůstek hmotnosti neovlivňuje ani druh tuku, který jíme.Dr. Nita Forouhiová z institutu Institute of Metabolic Science v Addenbrookově nemocnici v britské Cambridgi, vedoucí výzkumného týmu, tvrdí: "Mnohem důležitější je dodržovat zdravý životní styl - jíst vyváženou stravu a pravidelně se hýbat, než se zaměřit jen na příjem tuků jako jediný faktor, který může škodit našemu zdraví."Vědci poukazují na to, že množství tuku, po kterém dochází k tloustnutí, dosud nebylo určeno. Sledovali proto deset let zdravotní údaje 90 000 mužů a žen ze šesti evropských zemí.Příjem tuků činil v průměru 31,5 až 36,5 procenta celkového příjmu kalorií. Respondenti ročně přibrali v průměru jeden kilogram. Analýza všech faktorů, které měly na tuto skutečnost vliv, ale ukázala, že přírůstek váhy je na množství zkonzumovaného tuku nezávislý.Podle Forouhiové si ale nemůžeme myslet, že můžeme sníst tolik tučných jídel, kolik se nám zachce.
Optimální jsou "zdravé" tuky z ryb, ořechů a rostlinné oleje, které by měly činit 20 až 35 procent celkového množství kalorií.

 
Zdroj: Archív 2009
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
907823

RSS:
Toplist
aaaaaa