Tři jednoduché tipy, jak rychle a znatelně zlepšit svou angličtinu

- Tři jednoduché tipy, jak rychle a znatelně zlepšit svou angličtinu
Rubrika:  Praktická

Tři jednoduché tipy, jak rychle a znatelně zlepšit svou angličtinu

20.05.20, 00:00, autor: Valerie
Pro rychlé a znatelné zlepšení jazykové výbavy se zaměřte na procvičení těchto tří základních dovedností: přízvuk, poslech a slovní zásoba.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Pro rychlé a znatelné zlepšení jazykové výbavy se zaměřte na procvičení těchto tří základních dovedností: přízvuk, poslech a slovní zásoba. 

 

 

  • Přízvuk: Vyhýbejte se dabovaným filmům a seriálům. Na začátek je vhodné zhlédnout v angličtině oblíbené pořady, ve kterých znáte děj. Nebudou vás nutit se soustředit na jednotlivá slovíčka, ale na porozumění celku. I dvacet minut denně u oblíbeného seriálu prokazatelně zlepšuje schopnost porozumění a výslovnost i akcent studenta.
  • Poslech: Kromě sledování filmů pro zlepšení poslechových schopností přepněte do angličtiny také veškerou elektroniku, kterou máte ve zvyku používat –⁠ mobilní telefon, internetový prohlížeč i navigaci do auta. To vše vás naučí rozumět a reagovat v každodenních situacích.
  • Slovní zásoba: Doslova převeďte do angličtiny všechny své koníčky. V cizím jazyce zkrátka relaxujte –⁠ čtěte v angličtině knihy, články, povídky, vtipy, sledujte na sociálních sítích anglicky mluvící influencery nebo si zacvičte jógu se zahraniční trenérkou. 

 

 

Tyto rady se pochopitelně prolínají a navazují na sebe. Budete-li je aplikovat všechny, pokroky se brzy začnou projevovat také na všech složkách vašich jazykových schopností. Chcete-li své znalosti prohloubit výrazněji, například tak, abyste byli schopni vést v angličtině také obchodní jednání, doporučujeme ale studium pod vedením profesionálního jazykového lektora. I v době koronaviru výuka probíhá, jen se z velké části přesunula do online prostředí. S výukou přes Skype, kterou mohou studenti navíc absolvovat během jízdy ve vlaku či například při čekání v koloně, máme velmi dobré zkušenosti,“ vysvětluje Simona Škurková.

 
Zdroj: TZ
  • KamSsa1 . 22.05.20, 04:07

    Rozbalit 1.

  • KamSsa1 .

    O prázdninách bych ráda vycestovala do Anglie na brigádu, takže bych si moc ráda angličtinu předtím alespoň trošku zlepšila. Musím říct, že sledování serálů v angličtině je vážně super a člověka vážně dokáže rychle posunout do předu. Už jsem si o tom jak se rychle naučit anglicky četla na https://ideaclub.cz/media/jak-se-rychle-naucit-anglicky a právě tip na sledování seriálů v angličtině mi zatím pomáhá nejvíc.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
861717

RSS:
Toplist
aaaaaa