Trápí vás popraskané paty?

- Trápí vás popraskané paty?
Rubrika:  Zdravá

Trápí vás popraskané paty?

29.01.21, 00:00, autor: Černovláska
Jistě, není to "na umření". Ale i tak - popraskané paty nevypadají dobře v botách s otevřenou patou a mohou být po čase i bolestivé. A to nemluvím o roztrhaných punčoškách, vytahaných nitích na prostěradlech a dekách a vůbec. Co s tím?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Počáteční krok uvádíme hned na začátku, abychom se neopakovali u každého receptu:

 

Ponořte své nožky do lavoru s teplou vodou na dobu 15-20 minut, můžete přidat nějakou koupelovou sůl a následně pomocí přírodní pemzy odstraňte přebytečné buňky z vašich chodidel a do sucha je utřete ručníkem.

 

maska z citronu, soli, glycerinu, růžové vody

Natřete chodidla směsí z jedné lžíce citronové šťávy, lžíce soli (může být i vámi oblíbená koupelová), 1 lžíce glycerinu a lžíce růžové vody, kterou jste si předem připravili.  Zkuste ponechat směs na vašich popraskaných patách co nejdéle, třeba tak, že si na namazaná chodidla navléknete bavlněné ponožky a necháte směs působit přes noc. Následně nohy opláchněte teplou vodou. Opakujte po několik dnů po sobě do úplného vyléčení.

 

 

banánovo-avokádová maska

Vidličkou rozmačkejte jeden zralý banán společně s půlkou avokáda a aplikujte podobně jako u receptu č. 1.  Avokádo obsahuje velké množství esenciálních tuků a vitamínů a pomůže popraskané paty vyléčit, hydratovat a uchovat je hebké. 
vazelína a citronová šťáva


Promíchejte šťávu z jednoho citronu se lžící vazelíny a směs vmasírujte do postižených míst. Nechejte působit ideálně přes noc. Následně omyjte teplou vodou. 
parafínový olej


Zkuste jej smíchat s olejem z hořčičného semínka nebo kokosovým olejem, směs zahřejte, aby se rozpustila, nechejte vychladnout na pokojovou teplotu a aplikujte. Opět doporučujeme nechat působit přes noc. 
med

Mimo hydratační účinky má med výborné antibakteriální vlastnosti. Vmíchejte šálek medu do lavoru s 10 litry teplé vody a v tomto roztoku máčejte vaše rozpraskané paty po 15-20 minut.olivový olej


Zkuste smíchat kvalitní olivový olej s pár kapkami levandulového oleje a masírovat směs na praskliny po dobu 10 až 15 minut - výsledkem budete příjemně překvapeni ;-) 
ovesné vločky


Smíchejte najemno rozmixovanou lžíci ovesných vloček s jojobovým olejem a aplikujte na popraskané paty. Nechejte působit alespoň 30 minut a poté je omyjte teplou vodou. Opakujte každý druhý den až do úplného vyléčení. 
sezamový olej


Kvalitní sezamový olej dokáže s vašimi patami zázraky, zvlášť pokud jej necháte působit přes noc. Vaše nožky vám poděkují ;-)

 
Zdroj: mojepravdy.cz, Archív 2015
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1028236

RSS:
Toplist
aaaaaa