Trápí vás deprese?

- Trápí vás deprese?
Rubrika:  Zdravá

Trápí vás deprese?

22.10.18, 00:00, autor: Černovláska
Občas deprese trápí každého z nás. A není divu. Při dnešním hektickém stylu života by bylo spíš s podivem, kdybychom se sem tam "na dně" neocitli. Jak se ale rychle ode dna odrazit?

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Pravá deprese ale vyvolává trvalý smutek, únavu, bolest hlavy, apatii, nespavost či naopak nadměrnou spavost, přejídání a agresivitu. Člověk ztrácí zájem o své povinnosti i o vlastní život. V podstatě se jedná o duševní stav, projevující se po určitou dobu vyčerpáním sil našeho organismu. Významný léčivý účinek mají některé rostliny.

 

Zřejmě nejznámějším rostlinným lékem na depresi je třezalka - svatojánská bylina. Staří bylinkáři věřili, ža tato bylina, natrhaná v předvečer svátku svatého Jana, obsahuje nejvíce cenných látek a má i mimořádnou léčivou noc. Třezalkový čaj má mírně sedativní účinky a posiluje nervy. Předepisuje se k léčení depresí, melancholie a nervové vyčerpanosti. Je ale návykový proto se tento čaj může užívat jen krátkodobě.

 

Listy meduňky s příjemnou citronovou vůni jsou po staletí lékem na melancholii, letargii a slouží k obnovení mladické vitality. Jsou vhodné na přípravu nápoje, který je skvělým přírodním lékem při poruchách nervového systému, zlepšuje náladu a obnovuje energii.

 

Kontryhel je jako léčivka s bohatými účinky známý již od starověku. Kontryhelový čaj pomáhá při nespavosti a depresivních stavech a posiluje nervovou soustavu.

 

Instatní kávovinová směs Ajurvédská káva Ašvaghandhy s extraktem kořene byliny Ašvaghandhy má blahodárné účinky při depresích, pocitech uzkosti a fyzickém i psychickém vyčerpání. Působí i jako mírné sedativum.

 

Vitamín C, vitamíny skupiny B, hořčík a vápník jsou učinnými regulátory našich emocí a pomáhají účinně proti depresivním náladám a stavům.

 

Pohyb v každé podobě je to nejlepší antidepresivum. Choďte častěji do přírody a vnímejte její krásu. Pohlaďte nějaký strom, zastavte se a zhluboka dýchejte. Pobyt v přírodě vás naplní klidem.

 

Pozor na kávu! Deprese totiž prohlubuje a podporuje nadbytek kofeinu. Proto nikde nepijte více než 3 šálky kávy nebo černého čaje denně.

 
Zdroj: J.Mandžuková: Co pít když ..., Archív 2011
 • daniela 23.02.19, 21:53

  Rozbalit 1. deprese

 • daniela

  Já jsem s depresemi bojovala několik let, až jsem si nakonec řekla, že to asi sama nezvládnu. Našla jsem si proto na https://psycholog-holcner.cz/psychoterapeut-praha/ skvělého psychologa, ke kterému chodím pravidelně na sezení a musím říct, že se to od té doby zásadně zlepšilo.

 • dana77 30.09.19, 18:49

  Rozbalit 2. deprese

 • dana77

  V dnešní uspěchané době na deprese trpí většina lidí a bohužel ani já jsem nebyla vyjímnou. Podle mě je základem úspěchu trošku zpomalit a začít o sebe trošku víc dbát. Dočetla jsem se o tom na https://www.zenysro.cz/blogy/osobni-rozvoj/jak-se-rychle-dostat-z-deprese asi tak před rokem a od té doby se tím snažím řídit. Docela to pomáhá, protože s depresemi nemám už prakticky žádný problém.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
821602

RSS:
Toplist
aaaaaa