Trápí vás bolest zad?

- Trápí vás bolest zad?
Rubrika:  Zdravá

Trápí vás bolest zad?

23.02.21, 00:01, autor: Plavovláska
Bolesti zad jsou po bolestech hlavy druhou nejrozšířenější bolístkou současnosti. Velmi často přicházejí obě současně.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Ve skutečnosti o bolest zad přímo nejde. Problémy máme s páteří a to buďto bederní či krční.

 

Staré receptáře uvádějí, že na veškeré bolesti zad, tedy i ploténky a ischias je nejlepší čaj z listů černého rybízu.  Sušené listy černého rybízu se začaly používat v 16. století ale skutečného rozmachu zazanamenaly až díky proslulým vodoléčebnám postupům  a kůrám Sebastiana Kneippa, doplněnými fytoterapií. Právě ve fytoterapii byly listy černého rybízu velmi důležitou složkou.

 

 

Čaj z listů černého rybízu

Léčivý zádový čaj připravíme tak, že jednu lžíci sušených listů černého rybízu zalijeme dvěma sklenicemi vařící vody, necháme 6 hodin louhovat a přecedíme. Uchováváme v lednici a pijeme denně půl sklenice nejlépe před spaním.

 

 

Při zánětu mezižeberního nervu a ischiasu  se doporučuje čaj z vřesu.

 

 

Na zánět sedavého nervu (ischias) je výborný čaj z bylinné směsi. Použijeme březové listí, jalovec, fazolové lusky a mateřídoušku (všechny bylinky stejným dílem).  Směs svaříme, scedíme a pijeme šálek 3x denně nejlépe 20 minut před jídlem.

 

 

Nezapomeňte se nahřívat. Tady nejsou dobré koupele, spíš suché teplo. Balit se do nahřátých prostěradel - nejméně 20 minut. Dobré jsou také elektrické podušky. Případně se svěřit do péče odborníka - maséra s nahřátými lávovými kameny.

 

 

Maria Treben - jedna z nejznámějších rakouských léčitelek, jejíž recepty se za totality šířily v česku samizdatem, doporučuje na bolesti zad "Janův olej". Tento olej ostatně podle paní Treben patří do každé lékárničky, protože se jím kromě všech bolestí zad léčí též revmatismus, výrony, ošetřují se jím čerstvá zranění a můžeme jím změkčovat zrohovatělou pokožku (například na nohou, či loktech).

 

 

Janův olej

Květy třezalky tečkované natrhané za slunečného dne zalijeme olivovým olejem. Květy musí být zcela ponořené. Dobře uzavřenou láhev postavíme na několik týdnů na sluníčko nebo na teplé místo. Po čase se olej zbarví dočervena. Tehdy ho přefiltrujeme přes hadřík a květyv hadříku pořádně vylisujeme (vymačkáme). Janův olej uchováváme v tmavých lahvičkách.

Janův olej je možné zakoupit i v lékárnách.

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si také:

Trápí vás bolest hlavy?

 

ANKETA: Trpíte bolestmi zad?


Celkem: 114 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Jarmila Mandžuková: Co pít když ..., Archív 2008
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
1030814

RSS:
Toplist
aaaaaa