Tlusté břicho ničí i plíce

- Tlusté břicho ničí i plíce
Rubrika:  Zdravá

Tlusté břicho ničí i plíce

04.10.16, 00:08, autor: Černovláska
Na seznam zdravotních problémů, které způsobuje zvýšené množství tuku v oblasti břicha, vědci připsali další položku. Je jí zhoršená funkce plic.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Břišní obezita se dosud spojovala se vznikem metabolického syndromu, který zahrnuje cukrovku, zvýšený krevní tlak a srdeční choroby. Nový výzkum ukázal, že zároveň velmi významně snižuje funkci plic, a to bez ohledu na to, zda je dotyčná osoba obézní celkově nebo zda kouří.

Odborníci sledovali 120 000 Francouzů a brali v úvahu jejich sociální postavení, konzumaci alkoholu, kouření a funkci plic v souvislosti s indexem tělesné hmotnosti, obvodem pasu a dalšími měřítky, která určují metabolické zdraví organismu.


"Ukázalo se, že poškození plic spolu s metabolickým syndromem jsou důsledkem abdominální obezity," vysvětluje doktorka Natalie Leoneová z Francouzského národního institutu zdraví a lékařského výzkumu.
Výsledky studie byly zveřejněny v časopise American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.
Podle lékařů začíná břišní obezita při obvodu pasu u žen větším než 88 centimetrů a u mužů nad 100 centimetrů.


Ačkoli dosud není jasné, jaký je mechanismus, kterým břišní tuk poškozuje plíce, je pravděpodobné, že narušuje bránici a tím pohyby hrudníku při dýchání.


Nové poznatky by měly vést k tomu, aby lékaři při péči o pacienty s poruchami dýchání brali v úvahu kromě dosud známých faktorů také obvod jejich pasu.

 

ANKETA: Obvod Vašeho pasu je:


Celkem: 98 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2009
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
473070

RSS:
Toplist
aaaaaa