Thajská masáž

- Thajská masáž
Rubrika:  Zdravá

Thajská masáž

06.02.20, 00:00, autor: Černovláska
Značná část populace u nás se domnívá, že thajská masáž je úžasná erotická masáž zakončená skvělým sexem s krásnou masérkou, nejlépe asiatkou. O tom ale ve skutečnosti tato masáž rozhodně není. Zvenčí připomíná spíše středověké mučení než příjemné zážitky. Ale všechno je jinak!

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Thajská masáž je metodikou práce s tělem  spojující prvky akupresury a jógy. Pro velké množství protahovacích manévrů  se často používají popisy jako „aplikovaná hatha jóga“ či reklamní název „jóga pro líné“. Termín, popisující umění thajské masáže nejlépe, je „jógová masáž“.Přes intenzitu a práci s hlubokými strukturami není tradiční masáž vyčerpávající pro maséra ani pro masírovaného. Vidíte-li dobrého maséra při práci, můžete mít pocit, že tradiční masáž je vlastně meditací. Obrovské soustředění, tušená , nikoliv viditelná síla, dokonalé sladění pohybů - to je Nuad Borán (thajsky „starobylá masáž“).

 

Sestava thajské masáže začíná v uvolněné poloze na zádech s prací na přední části těla. Rytmickým houpavým pohybem masér zpracovává chodidla, pokračuje uvolňující prací na energetických liniích. Sestava vrcholí velkými jógovými ásanami, kterých netrénovaný člověk sám nedosáhne. Masér používá celého těla, ale doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno násilné manipulace.

 

Lidé, navyklí na čtvrt až půlhodinové klasické masáže, budou možná překvapeni délkou thajské masáže. Zkušený masér zvládne kompletní sestavu za přibližně 3 hodiny. Minimální vhodná délka se udává kolem 90 minut. Celotělová sestava se svou vyvážeností vzpírá našemu spěchu. Uvolnění, které práce maséra přináší nelze vychutnat během krátké doby. Masírovaný člověk snadno ztratí pojem o času.

 

 

Vhodné využití

    * Bolesti zad a svalstva
    * Pracovní nebo osobní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat
    * Atletické sporty, tanec, fyzická námaha
    * Regenerace, rehabilitace
    * Psychosomatická onemocněníLéčebné použití thajské masáže se neomezuje jen na pohybový systém. Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání, stresových poruch a psychosomatických obtíží. Dobré efekty má i na panické poruchy a únavový syndrom.Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporózou a křečovými žilami. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění a v těhotenství.

 

 

 

S jakými druhy thajských masáží se můžete setkat v Česku?

 

Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž prováděná tisíce let v téměř nezměněné podobě. Stlačováním akupresurních bodů, svalů a šlach pomáhá ulevit od bolesti, ztuhlosti a napětí. Protahuje končetiny, páteř, napomáhá pohyblivosti kloubů a posiluje nervový systém.

 

Thajská masáž pro unavené tělo

Orientální masáž vznikla spojením několika odlišných metod a stylů masáží. Nabízí specifickou kombinaci thajské, japonské, čínské a staroindické masážní terapie. Orient Premium je určena pro mimořádně unavené svaly, i pro odstranění pocitu přepracovanosti a vyčerpání. Základem je působení na akupresurní body, ležící na energetických drahách těla a jejich celkové pozitivní dobití. Použitím olejů z extraktů růžového dřeva, bergamotu a citrónové trávy, či balzámu Rituál TM, dosahujeme neuvěřitelných výsledků během krátké doby. Je proto ideální po sportovních výkonech, dlouhých cestách i mimořádné pracovní zátěži.


Thajská reflexní masáž nohou

Thajská reflexní masáž nohou je velmi příjemná a uvolňující masáž. V Thajsku, kde má svůj původ, je velmi oblíbená a vyhledávaná. Slučuje v sobě reflexní a uvolňující masáž. Proto působí na vzdálená místa v těle a zároveň uvolňuje napětí kloubů a svalstva lýtek a chodidel. Při této masáži se využívá i v Thajsku velmi oblíbeného dřevěného masážního kolíčku, kterým se provádí akupresurní masáž reflexních bodů na chodidlech. Masírují se chodidla včetně prstů a nohy až ke kolenům.

 

Thajská masáž nohou (FOOT masáž)

Meridiány nebo také energetické dráhy propojují chodidla se všemi tělesnými orgány lidského těla. Reflexní masáž chodidel tlakem oživuje a znovu navrací energii jednotlivým partiím, snižuje stres a přináší hlubokou relaxaci.


Thajská masáž pro maminky

Thajská masáž vhodná pro maminky po porodu pomáhá unavenému tělu zregenerovat a vrátit se do původní kondice v krátké době. Snižuje stres, prospívá tvorbě mléka, regeneruje dělohu, pomáhá relaxovat unavenému svalstvu a bojuje proti striím.

 

Prenatální thajská masáž

Prenatální relaxační masáž je ideálním způsobem jak ulehčit nastávajícím maminkám jejich nové poslání. Thajská masáž blahodárně působí na zdraví a tvoří lepší podmínky pro plod i maminku. Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti, posiluje funkci kloubů a svalů zejména v namáhané oblasti zad, zlepšuje cirkulaci krve, zlepšuje spánek, snižuje stress a napětí, a zlepšuje tok kyslíku a živin k dítěti.

 

Thajská královská masáž

Tradiční thajská masáž nejprve odstraní ztuhlost a napětí svalů, šlach a kloubů. Navrátí pohlcenou energii do celého vašeho těla. Následná terapie za pomocí horkých bylinných sáčků zajistí zpevnění pokožky, posílení nervového systému a dlouhotrvající duševní uvolnění.

 

Thajská masáž vínem

Jedinečné orientální ošetření začínající přírodním peelingem celého těla. Během pokračujícího zábalu se provádí uvolňující masáž obličeje a pokožky hlavy. Následuje sauna a aromatická olejová masáž celého těla, rukou a chodidel. Peeling, zábal i masážní olej je prováděn přírodními vinnými produkty.

 

Thajská olejová masáž

Orientální masáž celého těla od konečků prstů na nohou až po kořínky vlasů. Díky použití aromatických olejů dochází k maximálnímu uvolnění, celkové relaxaci a odstranění únavy a bolesti.

 

Thajská masáž PARADISE

Jedinečné orientální ošetření začínající přírodním peelingem celého těla. Během pokračujícího zábalu se provádí uvolňující masáž obličeje a pokožky hlavy. Následuje sauna a aromatická olejová masáž celého těla, rukou a chodidel. Peeling, zábal i masážní olej je dodáván s vůní čokolády, kávy, jasmínu, kokosu nebo máty peprné. Na závěr  mléčná lázeň ve vířivé vaně.

 

Je nutno počítat s tím, že hodina thajské masáže vyjde  zhruba na 1000 Kč. Komplexní relaxační sestavy na 3 000 Kč a více.

 

 

Archív 2011

 
Zdroj: wikipedia.cz,masaze-thajske.eu
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
869950

RSS:
Toplist
aaaaaa