Téma: Muž u porodu

- Téma: Muž u porodu
Rubrika:  Co na to muž?

Téma: Muž u porodu

19.06.13, 00:00, autor: Plavovláska
Sejně jako před lety bylo nemyslitelné, aby muž u porodu byl, současnost je taková, že je téměř nemyslitelné, aby naopak nebyl. Většinou si to prý přejme my ženy a nutíme je na porodní sály, kde pak oni omdlívají a jsou terčem posměchu nemocničního personálu. Ale jak to vidí oni sami? Chtějí či nechtějí být u porodu a proč?

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Petr z Opavska: U porodu jsem byl, ačkoliv  zatím nejsem otec. Nebo možná ano, ale nevím o tom. Dostal jsem se k tomu jako slepý k houslím, když jsem byl před pár lety na Kavkaze. Jeli jsme tam soukromě, abychom nebyli omezování cestovkou. Pocit volnosti je skvělý, ale člověk až na místě zjistí, proč je ta cestovka a vytyčené turistické trasy tak důležité. Protože všude "mimo" jste odkázáni sami na sebe v zemi, kde snad ani neplatí žádné zákony. Kde se bijí do krve, kde existuje krevní msta a kde platí, co si ukradneš je tvoje. Nikdo se neptá, jak jsi k něčemu přišel - prostě si ti lidé klidně vezmou co chtějí a když jim u toho překážíš, tak tě zabijí. Nic proti tobě nemaji, jen jsi překážka mezi nimi a věcí, která se jim líbí. Ale o tom téma není, když tak to scenzuruj. U porodu jsem byl právě na Kavkaze, kdy domorodá těhotná žena šla s vlekla za sebou na takovém smyku dřevo. Podle mě byla stará, vypadala tak na sto let, ale tam snad každá vdaná ženská vypadá staře, jak je strhaná. Ve skutečnosti jí mohlo být tak kolem třicítky. Vlekla to dřevo kolem nás, my seděli a odpočívali na cestě k Bezingské stěně. Sedla si kousek do nás a my čekali že začne žebrat, jako snad všichni v to oblasti včetně policejnich hlídek. Nezačala. Začala hekat a najednou se tak nějak natáhla a pokrčila nohy a já jsempochopil, že to není stara tlustá žena, ale vcelku mladá těhotná. Zprvu jsme nevěděli vůbec co dělat, jestli prostě je jako nějaká indiánka, která si odskoči na cestě, porodí a pak doběhne zbytek tlupy. Ale tak to nebylo, nešlo ji tam nechat. Strašně křičela a tak jsme tři svobodní chlapi, kteří v životě porod možná viděli na youtube, rodili v přírodě. Povedlo se. Kluk se narodil, matku jsme doprovodili do vesnice a tam jsme se s otcem děcka a jeho početným příbuzenstvem byli nuceni do rána "radovat" na narozením synka. Popravdě, na druhý den jsme byli rádi, že jsme to vůbec přežili a že ještě dýcháme. Kupodivu nás ani neokradli. Ale k problematice "Muž u porodu" - víš, podle mě tam muž nepatří. Pokud není porodník, nebo pokud se nejedná o první pomoc. Musím popravdě říct, že se jednalo o jeden z nejhorších zážitků v mém životě. Já se v žádném případě porodu účastnit nehodlám už nikdy, ani u svých případných vlastních dětí. Pokud mi tedy manželka nezačně rodit v jeskyni nebo na stěně daleko do civilizace...

Tomáš z  Prahy: O tomhle tématu už mohu hovořit v minulém čase. U porodu svého syna jsem byl a rozhodně nelituji. Svojí ženě jsem stál celou dobu u hlavy, držel ji za ruku a tam dolů jsem se podival až když byl synek venku. Prožili jsme si tak celou událost společně avšak bez (dle meho názoru) zbytečných naturalistických detailů. Příště na tom nic nezměnim. Ostatním mužům bych poradil snad jen to, ať se rozhodnou podle sebe a nenechají se do ničeho tlačit. Není nic horšího, než když porodní tým křísí tatínka místo toho, aby se věnoval matce a dítěti.

 
 Jakub z Frýdku Místku:
No, když to beru podle sebe. Mám takovou zkušenost, která jaksi demonstruje můj přístup k tomu. Měl jsem kočku, měl jsem ji moc rád a hrál jsem si s ní, tahal ji do postele, seděla mi na klině, když jsem byl na kompu. A pak si někde udělala koťata. Byl jsem u toho, když se "kotila". Viděl jsem jak u toho naříkala, jak se klubaly upatlané a naprosto nechutné žmolky a jak ona je lízala a čistila, aby z toho byly stejně nechutné ulízané myši ... aspoň to tak vypadalo. Než je kotě ke koukání, tak to chvíli trvá. No a já mám zkušenost, že jsem potom už nikdy nebyl schopen se s tou kočkou pomazlit, pochovat ji, vzít si ji do postele. Prostě se mi hnusila. Já ji měl pořád rád, dával jsem jí žrát a kupoval jí to nejdražší žrádlo a hračky, jako bych měl pocit viny, ale nemohl jsem s ní navázat už takový "intimní vztah". A přesně toto mi povídal kamarád, že se mu stalo v případě manželky, kdy s ní byl u porodu. Že najednou prostě na ni nemohl sáhnout, že se mu to protivilo, že ji má rád do teď, ji i jejich dítě, ale celý ten šílený zážitek u porodu znamenal, že s ní už skoro rok nespal. Tohle já nechci zažít. Prostě v tomhle chci mít jasno od začátku. K porodu nechci, protože nechci riskovt právě toto. Že se ta žena pro mě stane nepřitažlivá a naopak se mi bude hnusit.

Lukáš z Českých Budějovic: Já si myslím, že by muž u porodu měl být. Když je u početí, tak by měl být i u porodu. Proč by na to žena měla být sama. Asi se tak i buduje lepší vztah k tomu děcku. Nevím co bych o tom měl psát. Prostě v dnešní době je být u porodu úplně normální a je to tak správné.

Patrik z Ostravy:
Já mám děti už velký a u porodu ani jednoho z nich jsem nebyl a ani nijak ze sebe nemůžu vydolovat lítost nad tím. Nevěřím moc těm kecům o tom, že přítomnost tatínka u zrození děcka upevňuje rodinné vztahy, protože rozvodovost utěšeně stoupá a vzhledem k tomu, že se rozvádí stále víc lidí můžu demagogicky tvrdit, že je to právě proto, že se tatínkové porodů zúčastňují a přicházejí tak o iluze "zázračného zrození potomka, pokračovatele rodu" a následně se o to víc rozvádějí. Zastávám názor, že lidi se prostě do ničeho nemají nutit a to ani tatínkové. Pokud on sám nechce tak ho do toho nutit je cesta do pekel. Drahé ženy a matky, nedělejte to! Nenuťte ty své chlapy, aby se tohoto účastnili a už vůbec ne formou ultimát na téma - jestli mě máš rád, tak tam půjdeš. Ultimátum je komunikační prostředek teroristů a s teroristy se prostě nevyjednává. Pokud toto někdy použijete, můžete vzít jed na to, že se to obrátí proti vám. Časem, až pomine milostné poblouznění. Osobně jsem přesvědčený, že kdyby se mohli muži rozhodovat sami a bez nátlaku, tak by těch, kteří se těch jatek chtějí zúčastnit, bylo absolutní minimum.

 

 

 

Chcete vědět víc o našich respondentech:

Co na to muž 2 - nová vlna

 

 

Minulá témata:

Je nahota nemravná?

Sex na jednu noc

Štíhlá nebo klenutá?

Placený sex

Nejsilnější sexuální zážitek

S cizí ženou ...

Sexuální trapasy

Swingers párty

Žárlivost

Poprvé

Svatba

Násilí

Co vás vzrušuje?  

Penis

Kulínský 

Sex ve třech

Rozchod

Prostituce

Lze milovat dvě ženy současně?

Balící technika

Nevěra

Ženská krása

In flagranti

 

 

 

 

 

 

 

 

ANKETA: Přítomnost muže u porodu?


Celkem: 70 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 • Jirka 27.11.09, 23:15

  Rozbalit 1. Muž u porodu?

 • Jirka

  Ahoj, mám 2 zdravé kluky, byl jsem u obou porodů, protože mě tam manželka chtěla, ale dovedu si představit také být v tu dobu jinde. Je krásné dostat syna minutu po narození do náruče, stejně jako hodinu či den po narození. Myslím, že ženy dnes chtějí chlapy u porodů proto, aby tam nebyly samy. Dříve se rodilo doma , byly porodní báby, matky, tety atd., které asistovaly, takže porod byl výhradně ženskou záležitostí a myslím, že je to tak správně. Ve své podstatě je porod věc, které předchází spousta " hezkých chvil" a dochází tak ke konfrontaci, hezké-bolest-radost- starosti, které pak většinou převládnou. Nevím, jak to funguje jinde, ale mám pocit, že od muže dnešní
  doby se vyžaduje přespříliš, než čeho je schopen vydržet.

 • petr 02.12.09, 21:00

  Rozbalit 2. buďte

 • petr

  Už jen to jak se ve většině nemocnic chovají k rodičkám jsem tam chtěl být a za měsíc budu znova. Nelituji toho a vím jak moc to moji ženu bolelo a proto si vážím když se žena rozhodne že chce ještě jedno. Tak je ta láska k dětem veliká, že se nebojí znovu podstoupit tu bolest a rizika jenž to s sebou nese. Je nádherné vidět, jak jsem se narodil i já když se dívám jak se rodí dítě, a muži klidně se podívejte i dolů jak je to nastříhnuté a obrovské a podobně. A můžete si pak doktoru říci jak to chcete aby to zašil, pro vaše pozdější krásné potěšení. Prostě je to super.

 • matka 5 dětí 03.12.09, 18:48

  Rozbalit 3. důležitější věci

 • matka 5 dětí

  Porodila jsem bez přítomnosti manžela,nechápu ženy,které nutí manžela k přítomnosti u porodu.Považuji to opravdu za modu,at manžel vidí jak trpím-to je láska,raději tajím vše co by milovanou osobu mohlo bolet,mohlo ranit.Ta bolest odezní hned po narození miminka,proč traumatizovat další osobu.Naše novorozené dětátko manžel vždy přijmul s velkou láskou i bez přítomnosti u porodu.ˇŽeny,prosím už dost,škodíme si stále novými požadavky na mužích !!!!!!

 • Roman 28.03.10, 13:20

  Rozbalit 4. Roman Třinec

 • Roman

  ahoj,co si myslím o porodu hmm..?je to docela fajn zážitek byl jsem u císařského porodu mé manželky je to možná divné ale vydržel jsem to a koukal porodníkům pod ruce bylo to fascinující.Ale podle mého názoru jen pro silnější povahy .. :D nejdříve šel kluk a pak holka bylo to něco na co nikdy nezapomenu ten zážitek je báječný !!! a co si o tom myslím muž při porodu nikdo té ženě tak nerozumí jako ten přítel nebo manžel a ani lékaři ji tak nerozumí jako my můžu jen doporučit jsme chlapy ne ?!! :D

 • oucqrsilqK 09.04.10, 09:46

  Rozbalit 5. IEseLNLeCYchbN

 • oucqrsilqK

  vN0Ri2 <a href="http://odadmpymgmmf.com/">odadmpymgmmf</a>, [url=http://mzjglzqdjwla.com/]mzjglzqdjwla[/url], [link=http://kkkmqoaiggle.com/]kkkmqoaiggle[/link], http://ximteaoiiixz.com/

 • Petr 28.04.10, 21:03

  Rozbalit 6.

 • Petr

  Byl jsem u dvou porodů svých synů. Poprvé to byl hodně silný zážitek. Nevíte nic a situace je to zásadně vypjatá. Personál byl v pohodě, tak jsem se snažil být taky. Podruhé jsem už věděl, takže jsem byl víc v klidu. Byl jsem tam, protože jsem tam chtěl být s manželkou a s oběma prcky. Byl jsem tam jako zázemí, kdyby personál nebyl příjemný. Půjdu tam znova a znova budu vděčný za tu možnost tam být. Žijeme hodně pospolu a ta přítomnost u porodu mi ten domácí krb krásně zpevňuje. Určitě to doporučuji. Vztah tím zraje do kvality, kterou dnešní móda postrádá.

 
Profil blogu
Profil sekce "Co na to muž?"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:37

Přístupů:
89681

RSS:
Toplist
aaaaaa