Slevy? Buďte obezřetní!

- Slevy? Buďte obezřetní!
Rubrika:  Praktická

Slevy? Buďte obezřetní!

25.09.20, 00:00, autor: LadyAnn
Ačkoliv nás obchody zahrnovaly slevami již před Vánocemi, mnozí z nás se těší na tradiční novoroční výprodeje, kde můžeme utratit peníze od Ježíška. Ne všechny koupě jsou ale tak výhodné, jak se zprvu může zdát.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

První záludností bývá rozdíl mezi cenami před a po zlevnění. „Stává se, že obchodníci udávají chybnou cenu výrobku před zlevněním. Díky tomu pak produkt vypadá, že byl zlevněn o mnohem více procent (peněz), než je skutečnost. Přeškrtnutá cena musí být ta poslední platná před zlevněním. Bohužel někdo uvede cenu, která je výrobcem doporučena, ale nikdy se za ní neprodávalo, protože ji trh od začátku stlačil níže.

 

Jiný obchodník pro změnu uvede nějakou historickou cenu, např. z léta, ale klidně i z podzimu, přičemž daný výrobek byl ale před vánocemi levnější. Nebo je výrobek opravdu zlevněn, ale jen díky tomu, že ho prodejci před výprodeji zdražili,“ vysvětluje Jana Choroušová z Datartu, prodejce spotřební elektroniky. „U elektroniky, kde se ceny mění každý den a v průběhu roku klesají, je to pak velký podvod na zákazníka a výprodeje jsou skutečně jen optické.“

Dalším trikem obchodníků je matoucí označení výrobků slovem „sleva“ – když se podíváte na cenovku podrobněji, zjistíte, že přeškrtnutá cena je ve skutečnosti stejná jako ta nová, nebo na ní dokonce původní částka není vůbec uvedena.

Pokud je vše z výše uvedeného v pořádku, nemáme stále ještě jistotu výhodného nákupu. Obchod nás totiž může nalákat na slevy ve výši např. 80 %, což je na první pohled velmi lákavé.

„Na pohled druhý ale zjistíme, že sortiment zlevněný o tak příjemné procento je velmi úzký. Například na stojanu s oblečením je veliká cedule „Zlevněno o 80 %“, ale málokdo si všimne slůvka „až“. Proto pak následuje velké zklamání, často až u pokladny, kdy po nás prodavačka chce zaplatit více, než jsme čekali. A to jen kvůli tomu, že jsme se nechali zmást. Je tedy dobré všechny cedulky pečlivě prozkoumávat. Pokud si nejste jistí, raději se zeptejte na skutečnou cenu prodavačů.

Tímto se ale nenechte od výprodejů odlákat a udělejte si radost, zasloužíte si to. „Jen buďte obezřetní a mějte na paměti, že i na zlevněné výrobky stále platí záruční doba. Ta se nevztahuje pouze na produkty, které mají nějakou vadu, s níž jste coby nakupující samozřejmě obeznámeni,“ dodává Jana Choroušová z Datartu.

 
Zdroj: Datart, Archív 2014
 • Majka 24.11.16, 14:29

  Rozbalit 1. Kupony

 • Majka

  Ušetřit hodně lze i pomocí slevových kupónů zdarma, jsou např. na http://slevovykupon.net/

 • Ivulen 22.12.20, 23:15

  Rozbalit 2.

 • Ivulen

  Zdravím, pokud byste nikdo nenarazil na žádné slevy, tak určitě mohu doporučit stránku na levnější oblečení, které ani ve slevě být nemusí, protože už tak levné je. Mrkněte se na stránky eshop second handu - https://www.onlinesekac.cz/second-hand-panske/c-3?ignore=IMAGETEMPLATE , kde si myslím, že určitě výběr stojí za to, protože vykupují oblečení od lidí!

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
939656

RSS:
Toplist
aaaaaa