Školky a školy se pokusí o nejdelší vánoční řetěz pro Prahu

- Školky a školy se pokusí o nejdelší vánoční řetěz pro Prahu
Rubrika:  Kulturní

Školky a školy se pokusí o nejdelší vánoční řetěz pro Prahu

09.12.09, 18:52, autor: Madeléne
Vánoce bez dětí by neměly to pravé kouzlo. Právě s nimi, s jejich rodiči a učiteli, se proto Magistrát hlavního města Prahy letos rozhodl pokusit o sváteční zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jak dlouhý nakonec bude nejdelší vánoční řetěz?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

A povede se vytvořit ten opravdu nejdelší? Pomoci Praze do nového svátečního kabátu mohou všechny pražské školy a školky. Vánoce budou letos hlavnímu městu slušet! A plnit se samozřejmě budou i dětská přání, protože o těch je přeci Štědrý večer především.


Lepené papírové  řetězy zdobí každoročně tisíce stromečků v Čechách. Při jejich výrobě se už tradičně baví děti i dospělí. Proč by tedy nemohla takovou pěknou ozdobu získat i Praha? Magistrát hlavního města Prahy zve všechny školy a školky, aby mu pomohly se strojením ne jednoho, ale hned několika „stromečků“. Všechny kousky lepeného papírového řetězu, které děti vytvoří s učiteli nebo doma s rodiči, stačí spojit dohromady a donést na Magistrát hlavního města Prahy (Praha 1, Mariánské nám. 98) k vánočnímu stánku. V pracovních dnech mezi 7. 12. 2009 a 18. 12. 2009 od 13:00 do 19:00 zde zástupci Prahy změří nové díly a zaregistrují školy a školky, které je vyrobily. V podvečer adventní neděle 20. 12. 2009 pak budeme moci všichni společně řetězem slavnostně ozdobit park Stromovka.Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Nad touto romantickou akcí  převzal osobně záštitu Pavel Bém. A protože přání  by se měla plnit (nejen) o Vánocích, rozhodl se pražský primátor Ježíškovi trochu pomoci. Ke každému dílu řetězu je možné přinést i dětská přání se jménem a názvem školy nebo školky. Ta vylosovaná splní přímo Pavel Bém, ostatní poputují přímou linkou k Ježíškovi. Zapojte se s námi do zdobení i vy. Vánoce jsou přeci nejkrásnější, když si je můžeme užívat s ostatními. A Praha je pro vánoční atmosféru jako stvořená!Více o celé akci se dozvíte na www.prazskyvanocniretez.cz

 

 

 
Zdroj: TZ
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1008320

RSS:
Toplist
aaaaaa