Shakespearovské slavnosti

- Shakespearovské slavnosti
Rubrika:  Kulturní

Shakespearovské slavnosti

11.07.08, 18:24, autor: Rozkošná
Od 25.6 – 8.9. probíhají v Brně, Praze, Bratislavě, Košicích a Ostravě Letní Shakespearovské slavnosti.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

V Brně se tento svátek divadla odehrává od 9.7. do 30.7. na nádvoří hradu Špilberk. Prostředí pod otevřeným nebem s jistým geniem loci prohlubuje divadelní prožitek a člověk jakoby měl pocit, že mu pan Shakespeare stojí za zády.


Včera jsem navštívila představení Bouře, což je snová hra odehrávající se kdesi na ostrově ve Středozemním moři. Zvláštní na ní je, že kočí happy endem, což je u Shakespeara kapku nečekané. Obsazení Bouře je famózní. V roli obludného Kalibana exceluje Jan Tříska, který se svojí úlohy chopil tak věrohodně, že při některých jeho výstupech až běhá mráz po zádech.


Další úžasný výkon předvedl slovenský herec Emil Horváth v roli knížete Prospera. Pěkná podívaná byla také na ducha Ariela, který se zjevoval střídavě jako lepá děva a mladý vousatý muž. A to vždy v tom stejném kostýmu – korzetu, čepici s péry a stylizované sukni. Publikum pobavily taneční kreace snových přízraků – domorodců, kteří doprovázeli svatební obřad. 


Přestavení Bouře vřele doporučuji. V Brně divadelní milovníky čekají ještě : Kupec Benátský, Sen noci Svatojánské a Komedie omylů.

 

 

Oficiální fotogalerie

 
  • Neregistrovaný 12.07.08, 11:14

    Rozbalit 1. komentář

  • Neregistrovaný

    jak vyčerpávající reportáž....

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
830631

RSS:
Toplist
aaaaaa