Rodič - tyran se z člověka stává už v raném dětství

- Rodič - tyran se z člověka stává už v raném dětství
Rubrika:  Novinky

Rodič - tyran se z člověka stává už v raném dětství

19.11.08, 00:00, autor: Plavovláska
Prvních pět let života je určujících pro to, jestli se z člověka stane rodič týrající vlastní potomky. Tehdy se formují vztahy dětí ke svým blízkým a pokud jsou narušeny, následky trvají podle psychologů do dospělosti.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Části mozku, které, zjednodušeně řečeno, dělají člověka člověkem, nejsou po narození vyvinuty, ale vytvářejí se během prvních roků života.

 

V té době si dítě začne uvědomovat, kdo je ono samo, jaké pocity mají ostatní lidé v jeho okolí, jak reagují na jeho chování a kdy je nutné se ovládat. V tom mu mají pomáhat rodiče.

 

Pokud selžou a svého potomka ignorují, nebo mu dokonce ubližují, je velmi pravděpodobné, že ten v sebeobraně takzvaně "vypne" své emoce a nikdy se s nimi nenaučí zacházet.

Během dospívání špatné zkušenosti vytěsňuje, a protože se nikdy nenaučil empatii, je v dospělosti lhostejný ke strádání vlastních dětí.

 

"Organismus dětí, které žijí ve stresu, produkuje zvýšené množství hormonů působících na ty části mozku, které ovlivňují emoce a sociální chování. Zjistili jsme, že mozek deprimovaných dětí se od zdravého liší," vysvětluje doktorka Janice Turnerová z Britské psychologické společnosti. Podle ní je tedy nutné hledat příčiny týrání dětí v hluboké minulosti jejich rodičů.

 

Lékaři ale upozorňují, že ne ze všech týraných dětí vyrostou týrající rodiče. K tomu, aby se z nich stali láskyplní otcové nebo matky, pomáhá vhodná psychologická terapie, která vede k obnovení sebeúcty a prolomí citové bariéry.

 

ANKETA: Jsou týrané děti v dospělosti pak samy tyrany?


Celkem: 31 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Korzo
 • Kukačka 20.11.08, 00:56

  Rozbalit 1. Ubližovat

 • Kukačka

  Ubližovat dětem, bezbranným tvorečkům, je zrůdné. Jenom kruté mučení může být odpovídajícím trestem...

 • Neregistrovaný 20.11.08, 17:04

  Rozbalit 2. Týrání

 • Neregistrovaný

  ať psychické či fyzické je zrůdnost a na dětech které jsou bezbranné to platí dvojnásob. Nechápu ty,co týrají. Jak ohavné.

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
227645

RSS:
Toplist
aaaaaa