Rady pro nákup ve výprodejích

- Rady pro nákup ve výprodejích
Rubrika:  Praktická

Rady pro nákup ve výprodejích

12.01.18, 00:00, autor: LadyAnn
Vánoce jsou pro drtivou většinu obchodníků nejdůležitějším obdobím v roce. Dlouho dopředu se na něj chystají a předzásobují se zbožím, aby ho měli dostatek a byli připraveni na vánoční nákupní horečku. Po jejím konci má tak mnoho z nich na skladu přebytečné zboží, kterého se potřebují zbavit, aby uvolnili místo ve skladu. Proto přicházejí povánoční a lednové výprodeje, na které rok od roku čeká stále více Čechů. Pokud patříte mezi ně, připravili jsme pro Vás pár rad, které byste před nákupem ve výprodejích určitě měli znát.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

● Zbytečně neotálejte – povánoční výprodeje sice potrvají až do druhé poloviny ledna, např.některé velké internetové obchody je však spustily již bezprostředně po Vánocích a výhodné nabídky mizí velmi rychle. To nejlepší zboží bývá vyprodané i za několik málo hodin!

 

● Zaměřte se na konkrétní zboží – přestože většina obchodníků spouští nyní plošné výprodeje, v některých kategoriích zboží najdete výhodnější nabídky než v jiných. Pokud chcete opravdu ušetřit, nejvýhodnější nabídky najdete v rámci lednových výprodejů na televize, pračky, ledničky, mobilní telefony a notebooky. Obecně jde tedy hlavně o elektroniku a domácí spotřebiče. Opravdu velké slevy se objevují po Vánocích také v kategorii hraček.

 

● Nekoukejte jen na výši slevy – většina obchodníků láká ve výprodejích na slevy ve výši 70, 80 či dokonce 90 %. Tak vysoké slevy se ale nejčastěji týkají drobných položek. Zajímejte se proto nejen o výši slevy, ale také o celkovou úsporu. 15% sleva na novou lednici je ve výsledku mnohem hodnotnější než sleva 70 % na ponožky.

 

● Vyhněte se podezřelým prodejcům – mějte na mysli, že hon za nejnižší cenou se nemusí vždy vyplatit. Myslete na to, že daný výrobek můžete v budoucnu potřebovat reklamovat. Pak by Vám zřejmě nepřišlo vhod, kdyby nebylo možné dovolat se na zákaznickou linku či by reklamaci vůbec nešlo uplatnit. Vedle ceny zvažte proto i kvalitu poskytovaných služeb a důvěryhodnost prodejce. Pomoci Vám můžou nezávislé vyhledávače slev jako např. Skrz.cz, které spolupracují jen s prověřenými partnery.

 

● Zjistěte si skutečnou cenu – pokud objevíte zboží za zvýhodněnou cenu, která se Vám bude zamlouvat, ověřte si, za jakou cenu se podobný výrobek prodává u jiných prodejců. Pokud chcete být opravdu pečliví, podívejte se také na vývoj ceny výrobku v posledních měsících. Vyhnete se tak slevám, které ve skutečnosti nejsou výhodnými nabídkami, ale jen prodejním trikem.  

 

● Sledujte nové trendy – kromě klasických výprodejů můžete na internetu nalézt i zboží označené jako „Rozbaleno“. Jde o produkty, které byly pouze rozbaleny, jinak jsou ale nepoškozené a s plnou zárukou. Jediným rozdílem je nižší cena. Právě po Vánocích se do této kategorie řadí vánoční dárky, které jejich majitelé vrátili (např. kvůli špatné velikosti), a nyní jsou k dispozici za nižší cenu.

 

● I při nákupu ve výprodejích na internetu platí, že máte možnost "zboží" dle zákona do 14 dnů od nákupu vrátit. Během následujících 30 dnů by vám měly být peníze beze zbytku vráceny.

 
Zdroj: TZ,sxc.hu, Archív 2016
 • Daniela 03.09.18, 14:11

  Rozbalit 1.

 • Daniela

  Mně se teď ve výprodejích podařilo nakoupit opravdu skvělé hračky pro naše malé děti :-) Jednou z nich je například RC model autíčka od https://www.modely-rc.cz/ , který starší syn nedá z ruky :-D

 • Edita 13.01.19, 05:12

  Rozbalit 2. Výprodej

 • Edita

  Taky hodně nakupuji ve výprodeji a nebo využívám pro nákup na internetu různé slevové kupóny z http://www.kuponozdroj.cz/ to je kolikrát výhodnější, než výprodej v nějakém obchodě.

 • Dr.Druid 31.01.19, 12:57

  Rozbalit 3. vyprodej

 • Dr.Druid

  Taky docela běžně nakupuji hlavně na základě výprodejů, slev či kuponů z https://slevovykupon.net/ Nevidím na tom nic špatného, přecejen se říká: Kdo šetří, má za tři. A tohoto pořekadla se držím a zatím se mi to vyplácí, protože jsem díky tomu ušetřil několik tisíc a mám tak věci, na které bych si jinak nikdy neměl možnost našetřit.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
539781

RSS:
Toplist
aaaaaa