Pohádková tanečně-divadelní show orientálních tanců se představí v Praze

- Pohádková tanečně-divadelní show orientálních tanců se představí v Praze
Rubrika:  Aktivní

Pohádková tanečně-divadelní show orientálních tanců se představí v Praze

28.03.14, 00:00, autor: Luu
Již tuto sobotu máte možnost shlédnout unikátní pohádkové představení plné orientálních tanců. Rozhodně to bude stát zato! Proč?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Představení Dreams Come True vypráví o dobrodružné cestě malé holčičky, která díky pohádce, kterou ji vypráví tatínek, sní o krásných orientálních tanečnicích a hledá ztracené korále své maminky, které jsou symbolem pro její uzdravení. Během své cesty potkává mnoho tanečnic, které se divákům představí v rozmanitých stylech orientálního tance: tanec s hedvábnými vějíři, tanec se závojem, tanec s křídly Isis, tanec se šavlemi, hip-hop fusion, akrobacie, voi poi, tanec s péřovými vějíři či tribal. Nebudou chybět ani folklórní styly orientálního tance – např. shaabi, iskanderani nebo khaleegy a také klasický styl orientálního tance, zaar nebo drum solo.Autorsky a režijně projekt uchopila Katka Krejčová – jedna z protagonistek orientálního tance v ČR, která působí jako herečka, zpěvačka a tanečnice. V současnosti hostuje v Městském divadle Brno, je uměleckou ředitelkou mezinárodního tanečního festivalu Let’s Dance a zároveň je lektorkou a choreografkou orientálního tance v Centru Tance. Na otázku co pro ni její projekt znamená odpovídá:

 

„Miluji tanec. Ale ne ledajaký. Miluji orientální tanec. Mým cílem je tvořit umělecky krásné taneční projekty, které mají příběh, myšlenku a srdce. A proč? Protože naše srdce bije pro orientální tanec.“Projekt Drams Come True divákům umožní nahlédnout do světa půvabných orientálních tanců a všech jeho podob. Těmto tancům pak lépe porozumí skrze pohádkový příběh a hudbu mnoha barev a podob. Kromě Katky Krejčové se na pódiu představí také Latifah, Pavlína Skalská,Shanelah, David Katolický a dalších 18 tanečnic z celé ČR.


Divadelně-taneční projekt Dreams Come True osloví určitě nejen nás, ženy. „Stereotyp, že je břišní tanec určen jen jim, platí spíše tady v Evropě. Třeba v Egyptě běžně tancují muži. Většinou se ale věnují spíše folklornímu stylu“, dodává David Katolický, jeden z protagonistů show. Příběh je tedy určen všem – rodinám, především dětem a divákům, kteří vyhledávají pestré taneční show v nádherných kostýmech. Pojďte se spolu s námi vypravit do magicky pohádkového světa orientu!

 

 

Projekt pořádá sdružení Art Bellydance ve spolupráci s Centrem tance a Kulturním centrem Novodvorská.

Podrobný program včetně informací o vstupenkách najdete na www.artbellydance.eu nebo na webu KC Novodvorská www.kcn.cz.

 
Zdroj: Centrum Tance
Další články autora:
 
 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
558895

RSS:
Toplist
aaaaaa